У 14. колу Првенства БиХ у Бањалуци је КК "Борац" побиједио је КК "Леотар" 76:69 (17:14, 14:19, 21:18, 24:18). Члан АБА 2 лиге је након интересантне и узбудљиве утакмице током свих 40 минута, након Требиња, славио и на домаћем паркету.

Повели су гости и прва четири коша дао је Албијанић, али у петом минуту вођство од 7:4 има домаћин. До краја првих десет минута Борац одржава ову разлику тако да је прва четвртина завршена 17:17.

На почетку друге четвртине Леотар прави серију 0:14 и у 15. минуту на семафору је писало 17:28. До одласка на одмор домаћин даје 14, а гости 5 тако да се на полувријеме отишло са вођством Требињаца од два коша 31:33.

Током треће четвртине виђена је изједначена борба, а обје екипе су се смјењивале у предности тако да је у 29. минуту било 49:51, али у посљедњих десет минута ушло се са минималном разликом домаћина 52:51. У четвртој четвртини гости су у 35. минуту имали предност од два коша разлике 65:67, али до краја утакмице домаћин је преокренуо вођство у своју корист јер је направио серију од 11:2 за коначан резултат 76:69.

Код побједника најбољи су били Лангровић са дабл-дабл учинком од 27 кошева и 12 скокова и Танасковић са 18 кошева, а код Леотара једини двоцифрени био је Шакотић са 22 коша.

У наредном колу у Требиње долази КК "Будућност БН" из Бијељине.

КК "Борац": Јарон 11, Лангровић 27, Гаврић 9, Ребец 6, Танасковић 18, Драгојевић, Лакић, Адамовић, Шорак, Симић, Бошковић, Делалић 5. Тренер: Марко Шћекић.

КК "Леотар": Милановић 9, Алексић, Шакотић 22, Албијанић 8, Анђушић 6, Аџић 5, Милидраговић 3, Нинковић 9, Кошанин 7, Ђурасовић. Тренер: Марко Ичелић.