U 14. kolu Prvenstva BiH u Banjaluci je KK "Borac" pobijedio je KK "Leotar" 76:69 (17:14, 14:19, 21:18, 24:18). Član ABA 2 lige je nakon interesantne i uzbudljive utakmice tokom svih 40 minuta, nakon Trebinja, slavio i na domaćem parketu.

Poveli su gosti i prva četiri koša dao je Albijanić, ali u petom minutu vođstvo od 7:4 ima domaćin. Do kraja prvih deset minuta Borac održava ovu razliku tako da je prva četvrtina završena 17:17.

Na početku druge četvrtine Leotar pravi seriju 0:14 i u 15. minutu na semaforu je pisalo 17:28. Do odlaska na odmor domaćin daje 14, a gosti 5 tako da se na poluvrijeme otišlo sa vođstvom Trebinjaca od dva koša 31:33.

Tokom treće četvrtine viđena je izjednačena borba, a obje ekipe su se smjenjivale u prednosti tako da je u 29. minutu bilo 49:51, ali u posljednjih deset minuta ušlo se sa minimalnom razlikom domaćina 52:51. U četvrtoj četvrtini gosti su u 35. minutu imali prednost od dva koša razlike 65:67, ali do kraja utakmice domaćin je preokrenuo vođstvo u svoju korist jer je napravio seriju od 11:2 za konačan rezultat 76:69.

Kod pobjednika najbolji su bili Langrović sa dabl-dabl učinkom od 27 koševa i 12 skokova i Tanasković sa 18 koševa, a kod Leotara jedini dvocifreni bio je Šakotić sa 22 koša.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Budućnost BN" iz Bijeljine.

KK "Borac": Jaron 11, Langrović 27, Gavrić 9, Rebec 6, Tanasković 18, Dragojević, Lakić, Adamović, Šorak, Simić, Bošković, Delalić 5. Trener: Marko Šćekić.

KK "Leotar": Milanović 9, Aleksić, Šakotić 22, Albijanić 8, Anđušić 6, Adžić 5, Milidragović 3, Ninković 9, Košanin 7, Đurasović. Trener: Marko Ičelić.