U 16. kolu Premijer lige BiH u Banjaluci je RK "Borac" pobijedio "Leotar" rezultatom 23:22 (9:13). Ovo je prvo kolo u proljećnom dijelu prvenstva i Borac je došao do sedmog trijumfa, a nanio je četvrti poraz Leotaru. Trebinjci su ostali na drugom mjestu na tabeli sa 23 boda.

Bila je ovo dramatična utakmica u posljednjih desetak minuta, a sve je ličilo na meč u Trebinju kada je Leotar pobijedio identičnim rezultatom.

Poveo je domaćin 1:0, 2:1, ali gosti ubrzo prelaze u vođstvo od 2:3, a u 10. minutu bilo je 4:5. Dva gola prednosti za Trebinjce bilo je u 17. minutu 4:6, a u 25. minutu i plus tri 8:11.

U 29. minutu na semaforu je pisalo 9:11, ali Leotar daje dva gola u 60 sekundi i na poluvrijeme se otišlo sa plus četiri za goste 9:13.

U 32. minutu bilo je najveće vođstvo gostiju 10:15, ali u 40. minutu golom Draganića došlo je do izjednačenja 16:16, a u 52. minutu bilo je 20:20.

Nakon što je golman domaćih Brkić odbranio sedmerac Stankoviću, domaćin je u 55. minutu došao do vođstva 21:20 (posljednje je bilo pri rezultatu 2:1). Golom Tepića u 58. minutu Borac je došao u vođstvo od 23:22 i niko nije očekivao da je to i konačan rezultat.

Imao je Leotar posljednji napad, ali ga nije iskoristio i Borac je došao do značajne pobjede.

Kod domaćina po pet golova su dali Knežević i Perić, a kod gostiju najefikasniji je bio Arizanović sa šest golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa RK "Kakanj".

RK "Borac": Subotić, Brkić, Tepić 4, Knežević 5, Perić 5, Ivanović, Kalamanda 3, Petrović 2, Draganić 2, Letić 2, Rožić, Subotić, Knezović, Bajčeta, Stojanović, Nježić. Trener: Mirko Mikić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 6, Ninković, Parežanin 4, Stanković 3, Ratković 3, Racković, Todorov, Petrović, Babić, Uljarević 1, Smajilbegović 4, Dimitrijević 1, Knežević. Trener: Darko Tavrić.