U meču prvog pretkola Kupa BiH u Gradačcu je domaća ekipa RK "Gradačac" izgubio od RK "Leotar" 18:24 (12:9). Meč dva premijerligaša očekivano je pripao favoritima jer su Trebinjci drugoplasirani, a domaćin pretposljednji na tabeli Premijer lige.

Na odmor se otišlo sa tri gola razlike u korist domaćina 12:9. Gosti su odmah na početku drugog poluvremena (u 34. minutu) došli do izjednačenja 12:12, a u 40. minutu Leotar je vodio sa dva gola razlike 13:15. Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 14:18, a u 50. minutu 14:20.

Tačku na konačan rezultat stavio je Parežanin golom u posljednjoj sekundi za 18:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Smajilbegović, Stanković i Uljarević sa 5 golova.

RK "Gradačac": Omić, Begović. Đulić, Fatmir, Spahić, Kahvedžić, Kavić, Pedić, Halilović, Hrnjić, Demirović.

RK "Leotar": Savović, Veraja 1, Arizanović 2 , Parežanin 2, Stanković 5, Racković, Todorov, Babić, Uljarević 5, Smajilbegović 5, Dimitrijević 4, Knežević. Trener: Darko Tavrić.