2022-12-18T172952Z_2006505941_UP1EICI1CLQK7_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-ARG-FRA-REPORT.webp

Аргентина је првак свијета у фудбалу. Савладали су Француску у финалу Мундијала, након извођена пенала.

Регуларнио дио меча завршио је 2:2, а након продужетака било је 3:3. Прво је повела Аргентина голом Месија из пеналу у 23. минуту. Повели су Гаучоси са 2:0 у 36. минуту голом Ди Марија. То је био.коначан резултат првог полувремена.

У наставку меча виђена су два гола селекције Француске. Први гол, у 80. минуту, постигао је Мбапе у 80. минуту. Само два минута послије Мбабе је изједначио на 2:2. То је био кoначан резултат регуларног дијела утакмице.

Током продужетака, Аргентина је поново повела 3:2 у 109. минуту. Гол је постигао Меси. И кад се таман мислило да је све готово, судија Марчињака је показао на бијелу тачку у 118. минуту. Мбапе је по трећи пут био сигуран за 3:3.

Након пенала, Агрентинци су дали четири, а Французи два.