2022-12-18T172952Z_2006505941_UP1EICI1CLQK7_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-ARG-FRA-REPORT.webp

Argentina je prvak svijeta u fudbalu. Savladali su Francusku u finalu Mundijala, nakon izvođena penala.

Regularnio dio meča završio je 2:2, a nakon produžetaka bilo je 3:3. Prvo je povela Argentina golom Mesija iz penalu u 23. minutu. Poveli su Gaučosi sa 2:0 u 36. minutu golom Di Marija. To je bio.konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča viđena su dva gola selekcije Francuske. Prvi gol, u 80. minutu, postigao je Mbape u 80. minutu. Samo dva minuta poslije Mbabe je izjednačio na 2:2. To je bio konačan rezultat regularnog dijela utakmice.

Tokom produžetaka, Argentina je ponovo povela 3:2 u 109. minutu. Gol je postigao Mesi. I kad se taman mislilo da je sve gotovo, sudija Marčinjaka je pokazao na bijelu tačku u 118. minutu. Mbape je po treći put bio siguran za 3:3.

Nakon penala, Agrentinci su dali četiri, a Francuzi dva.