У 7. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је побиједио КК "Младост" из Мркоњић Града 81:69 (25:12, 17:22, 22:17, 17:18). Ово је четврта побједа Требињаца, а шести пораз гостију.

Гости су повели 0:1, 3:4, али домаћин преузима иницијативу и у петом минуту на семафору пише 13:6. До краја прве четвртине домаћин повећава предност тако да је првих десет минута завршило 25:12.

У других десет минута гости полако смањују предност и у 15. минуту резултат је 32:25, а тројком Раичевића у посљедњој секунди на полувријеме се отишло са 42:34.

У 25. минуту било је плус 9 за домаћина, а у посљедњих десет минута ушло се са 64:51. Посљедњу четвртину добили су гости са кошем предности 17:18 тако да је коначан резултат 81:69.

Након утакмице тренер Марко Ичелић је похвалио и честитао својим играчима.

"Честитам мојим играчима на одличној одбрани и приступу утакмице током свих 40 минута. Ово је једна незгодна екипа која ће у наставку првенства показати своје право лице јер су то све искусни и провјерени играчи", истакао је Ичелић.

У наредном колу Требињци гостују у Доњем Вакуфу гдје их дочекује КК "Промо":

КК "Леотар": Милановић 5, Миловић, В. Алексић 16, Аџић, Милидраговић 4, Нинковић, Шакотић 21, Кошанин 4, Албијанић 15, Анђушић 12, Бојанић 2, Н. Ђурасовић 2. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Младост": Ђ. Алексић 6, Новковић 8, Ђорђевић-Маринковић 12, Вучићевић 13, Марковић 3, Раичевић 4, Илић 3, Маран, Ћуп 1о, Јотић, Јовановић 10. Тренер: Слободан Нинић.