U 7. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je pobijedio KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada 81:69 (25:12, 17:22, 22:17, 17:18). Ovo je četvrta pobjeda Trebinjaca, a šesti poraz gostiju.

Gosti su poveli 0:1, 3:4, ali domaćin preuzima inicijativu i u petom minutu na semaforu piše 13:6. Do kraja prve četvrtine domaćin povećava prednost tako da je prvih deset minuta završilo 25:12.

U drugih deset minuta gosti polako smanjuju prednost i u 15. minutu rezultat je 32:25, a trojkom Raičevića u posljednjoj sekundi na poluvrijeme se otišlo sa 42:34.

U 25. minutu bilo je plus 9 za domaćina, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa 64:51. Posljednju četvrtinu dobili su gosti sa košem prednosti 17:18 tako da je konačan rezultat 81:69.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić je pohvalio i čestitao svojim igračima.

"Čestitam mojim igračima na odličnoj odbrani i pristupu utakmice tokom svih 40 minuta. Ovo je jedna nezgodna ekipa koja će u nastavku prvenstva pokazati svoje pravo lice jer su to sve iskusni i provjereni igrači", istakao je Ičelić.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Donjem Vakufu gdje ih dočekuje KK "Promo":

KK "Leotar": Milanović 5, Milović, V. Aleksić 16, Adžić, Milidragović 4, Ninković, Šakotić 21, Košanin 4, Albijanić 15, Anđušić 12, Bojanić 2, N. Đurasović 2. Trener: Marko Ičelić.

KK "Mladost": Đ. Aleksić 6, Novković 8, Đorđević-Marinković 12, Vučićević 13, Marković 3, Raičević 4, Ilić 3, Maran, Ćup 1o, Jotić, Jovanović 10. Trener: Slobodan Ninić.