У 6. колу Друге футсал лиге Републике Српске-група југ, ФК "Академац" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КМФ "Љубиње" 7:3 (2:2). Ово је четврта побједа Требињаца који се са 12 бодова и гол разликом 26:18 налазе на другом мјесту.

Домаћин је почео фуриозно јер је већ у другом минуту преко Зечевића повео са 1:0. Био је то лијеп гол из слободног ударца са око десет метара. Само два минута касније Чечур је искоса са десне стране погодио рашље гостију за 2:0.

Гости су смањили преко Ликића у петом минуту. Домаћин је у 12. минуту извео пенал након прекршаја у шестерцу гостију. Зечевићев шут одбранио је голман Пецељ.

Голман гостију истакао се и у 16. минуту када је одлично интервенисао, а а након његове одбране лопта се одбила од пречку. Непуних 30 секунди након овога домаћин је погодио стативу.

Неискориштене прилике долазе на наплату јер је, након одлично изведеног контанапада, Кољибабић у 16. минуту довео своју екипу у изједначање 2:2.

Гости су у 18. минуту направили шести прекршај и свиран је пенала за Академац. Најстрожију казну извео је Вујовић, али је лопта отишла поред десне стативе гола гостију. Са резултатом 2:2 отишло се на полувријеме.

На почетку полувремена, у 22. минуту, Богдановић шутира са око десет метара и лопта је завршила у мрежи гостију за 3:2. У 26.минуту Пудар је повећао на 4:2, а у 28. минуту Ликић смањује на 4:3.

Академац преко Мандића у 29. минуту повећава вођство на 5:3, а у 31. минуту комбинација Чечур-Богдановић и то је 6:3. Коначан резултат 7:3 поставио је Чечур, на асистенцију Вујовића.

То је био и крајњи резултат ове утакмице.

У прошлом колу ФК "Академац" побиједио је у гостима ФК "Раднчки" из Новог Горажда резултатом 2:4.

Требињци у наредном колу гостују у Калиновику истоименој екипи.

ФК "Академац": Дабовић, Бокић, Мандић, Зечевић, Вујовић, Пудар, Милојевић, Степановић, Шешељ, Вучић, Чечур, В. Богдановић. Тренер: Александар Беловић.

КМФ "Љубиње": Пецељ, Н. Ликић, ДЕ. Козић, Тохољ, М. Ликић, Богдановић, Шијаковић, М. Козић, Кољибабић, Шкрба. Тренер: Зоран Сорајић.