У 5. колу Првенства БиХ ЖКК "Леотар 03" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Феникс" из Бањалуке 78:68 (19:28, 22:14, 18:13, 19:13). На овај начин Малене су стигле до треће побједе у сезони у којој је приоритет опстанак у лиги.

Гошће су повеле са 0:7, а у петом минуту било је 5:15. Ипак, до краја првих десет минута домаће играчице дале су 14 кошева, а гошће 13, тако да је прва четвртина завршена резултатом 19:28.

Током друге четвртине домаће играчице полако су смањивале разлику и у 15. минуту дошле су до изједначења од 31:31, а након тога кошевима М. Даковић и до вођства 33:31.

То је било прво вођство на утакмици и Леотар је водио све до једног секунда прије одласка на одмор када су судије досудиле три слободна бацања за гошће при резултату 41:39. Најбоља играчица гошћи Марендић погађа сва три бацања и на паузу се отишло са минималном предношћу Феникса од 41:42.

Бањалучанке минималну предност 46:47 имају и у 25. минуту, али до краја ове четвртине домаћин прави серију 13:8 и у посљедњих десет минута улази се са резултатом 59:55.

Екипа Милорада Надаждина у посљедњих десет минута није дозволила преокрет, а у посљедња два минута повисила је вођство тако да је коначан резултат 78:68.

На свакој домаћој утакмици подмладак Леотара 03 својим навијањем и бодрењем дају сениоркама вјетар у леђа. Тако је било и овога пута и њихова је велика заслуга за преокрет у другом полувремену.

Код домаћина Јована Милаковић је имала дабл дабл учинак од 25 кошева и 14 скокова, а Достинић, И. Даковић и М. Даковић су дали по 17 кошева, а код гошћи Демировић је имала дабл дабл учинак од 22 коша и толико скокова

Након утакмице тренер Милорада Надаждин је истакао да је ово био тежак меч и као сваки до сада је био у минусу да би током утакмице дошло до преокрета.

"Екипа расте из утакмице у утакмице и како првенство одмиче надам се да ћемо лакше рјешавати неке ситуације. Али кад се види колико играчица сада недостаје у односу на прошлу сезону све је ово јако добро. Идемо корак по корак и у ових пет утакмица добили смо све што смо требали да добијемо. У наредном колу гостујемо у Зеници и покушаћемо да што боље одиграмо утакмицу", рекао је Надаждин.

У наредном колу Леотар 03 гостује у Зеници гдје га дочекује ЖКК "Челик".

ЖКК "Леотар 03": М. Даковић 17, Гачић, Савић 2, Радовић, Бован, Достинић 17, Милаковић 25, И. Даковић 17, Гутић, Чоловић, Шапурић, Глушац. Тренер: Милорад Надаждин.

ЖКК "Феникс": Марендић 16, Милинић, Бендераћ 4, Ковачеви 3ћ, Чолић, Павловић 9, Т. Гвозден 2, В. Гвозден 5, Демировић 22, Боројевић 7, Суботић. Тренер: Дарко Косић.