U 5. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Feniks" iz Banjaluke 78:68 (19:28, 22:14, 18:13, 19:13). Na ovaj način Malene su stigle do treće pobjede u sezoni u kojoj je prioritet opstanak u ligi.

Gošće su povele sa 0:7, a u petom minutu bilo je 5:15. Ipak, do kraja prvih deset minuta domaće igračice dale su 14 koševa, a gošće 13, tako da je prva četvrtina završena rezultatom 19:28.

Tokom druge četvrtine domaće igračice polako su smanjivale razliku i u 15. minutu došle su do izjednačenja od 31:31, a nakon toga koševima M. Daković i do vođstva 33:31.

To je bilo prvo vođstvo na utakmici i Leotar je vodio sve do jednog sekunda prije odlaska na odmor kada su sudije dosudile tri slobodna bacanja za gošće pri rezultatu 41:39. Najbolja igračica gošći Marendić pogađa sva tri bacanja i na pauzu se otišlo sa minimalnom prednošću Feniksa od 41:42.

Banjalučanke minimalnu prednost 46:47 imaju i u 25. minutu, ali do kraja ove četvrtine domaćin pravi seriju 13:8 i u posljednjih deset minuta ulazi se sa rezultatom 59:55.

Ekipa Milorada Nadaždina u posljednjih deset minuta nije dozvolila preokret, a u posljednja dva minuta povisila je vođstvo tako da je konačan rezultat 78:68.

Na svakoj domaćoj utakmici podmladak Leotara 03 svojim navijanjem i bodrenjem daju seniorkama vjetar u leđa. Tako je bilo i ovoga puta i njihova je velika zasluga za preokret u drugom poluvremenu.

Kod domaćina Jovana Milaković je imala dabl dabl učinak od 25 koševa i 14 skokova, a Dostinić, I. Daković i M. Daković su dali po 17 koševa, a kod gošći Demirović je imala dabl dabl učinak od 22 koša i toliko skokova

Nakon utakmice trener Milorada Nadaždin je istakao da je ovo bio težak meč i kao svaki do sada je bio u minusu da bi tokom utakmice došlo do preokreta.

"Ekipa raste iz utakmice u utakmice i kako prvenstvo odmiče nadam se da ćemo lakše rješavati neke situacije. Ali kad se vidi koliko igračica sada nedostaje u odnosu na prošlu sezonu sve je ovo jako dobro. Idemo korak po korak i u ovih pet utakmica dobili smo sve što smo trebali da dobijemo. U narednom kolu gostujemo u Zenici i pokušaćemo da što bolje odigramo utakmicu", rekao je Nadaždin.

U narednom kolu Leotar 03 gostuje u Zenici gdje ga dočekuje ŽKK "Čelik".

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 17, Gačić, Savić 2, Radović, Bovan, Dostinić 17, Milaković 25, I. Daković 17, Gutić, Čolović, Šapurić, Glušac. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Feniks": Marendić 16, Milinić, Benderać 4, Kovačevi 3ć, Čolić, Pavlović 9, T. Gvozden 2, V. Gvozden 5, Demirović 22, Borojević 7, Subotić. Trener: Darko Kosić.