У Купу Републике Српске у футсалу ФК "Академац" побиједио је КМФ "Леотар" након пенала 5:3, а у регуларном дијелу меча било је 2:2. Ово је била прва званична утакмица између два требињска футсал клуба. Академац се овом побједом пласирао у осмину финалу.

Гледаоци су уживали у лијепој, атрактивној и борбеној утакмици, а друголигаш и млађи клуб је славио над прволигашем Републике Српске.

Повео је Академац у осмом минуту преко Зечевића. Иако је било шанси на обје стране мреже у осталих 12. минута су мировале. Тако се на полувријеме отишло са 1:0.

Члан Прве лиге Републике Српске изједначио је у 23. минуту преко Јањоша. А онда за два минута два гола. Опет је повео Академац преко Пудара у 24. минуту, а само два минута касније Леотар је Вујовићевим голом поравнао резултат на 2:2. До краја утакмице није било промјене резултата и приступило се извођењу пенала.

Чечур, Вујовић Шешељ, Џуџа и Пудар били су сигурни и дали су пенале за Академац, а Јањош, Вујовић и Ћурић за Леотар, а промашио је Ћоровић. На тај начин међу 16 екипа у Купу Републике Српске у футсалу пласирао се ФК "Академац".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 250 гледалаца. Судије: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), Бојан Кнежевић (Соколац). Делегат: Делегат: Ђорђе Крунић (Фоча).

ФК "Академац": Миладиновић Мандић, Зечевић, Џуџа, Чечур, Гудељ, Самарџић, Бокић, Пудар, Милојевић, Шешељ, Вучић, Богдановић.

КМФ "Леотар" Ђурић, Бегенишић, Вујовић, Јањош, Ћоровић, Аћимовић, Срђан Андрић, Огњеновић, Ћурић.