Репрезентација Бразила побиједила је селекцију Србије са 2:0 у оквиру првог кола групе Г на Свјетском првенству у фудбалу у Катару.

Ришарлисон је постигао два поготка први пут након што је Вања Милинковић-Савић, најбољи фудбалер Србије на мечу, одбио лопту, а онда је нападач Бразила поред Павловића послао лопту у гол.

Други погодак је стигао у 73. минуту када је Ришарлисон ухватио „маказице“ и тако је Бразил стигао до 2:0. Тресла се и пречка, али и статива Србије, док „орлови“ нису успјели да запрете.

Србија ће морати да одигра знатно боље и офанзивније уколико жели да избори нокаут фазу. То је закључак 90 минута против Бразила (0:2) у којима Србија није упутила ниједан шут у оквир гола ривала.