У 19. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је побиједио ФК "Сарајево" 2:0 (0:0). Сада слиједи пауза до прољећног дијела првенства које почиње 25. фебруара када Требињци гостују у Посушју.

Требињци се налазе на десетом мјесту на табелу са 21 бодом.

Након неколико кишних дана, над Полицама и Требињем засијало је сунце и око 1.000 гледалаца дошло је на стадион да гледају Леотар у посљедњем јесењем колу. Ко је дошао није зажалио јер су Требињци током свих 90.минута приказали једну праву, борбену, агресивну, допадљиву и срчану игру.

Све је то видјела требињска публика која их је испратила аплаузима.

Због црвеног картона из прошлог кола са клупе је домаћу екипу предводио Олег Ћурић и све је штимало као "швајцарски сат".

Запријетио је домаћин преко Ханџића у 6. минуту, али голман гостију се није дао изненадити као и приликом шута Первана у 20. минуту. Перван је одлично извео слободан ударац у 32. минуту, лопта је ишла у небрањени дио мреже, али је Ђајић главом шутирао с два метра и промашио гол.

На одмор се отишло резултатом 0:0.

Домаћин је и у другом полувремену наставио са нападима и то је резултирало голом Первана у 49. минуту. Искоса са лијеве стране са око 25 метара извео је нешто између центаршута и ударца, а лопта је преварила голмана гостију и завршила у мрежи. Радост међу играчима и навијачима Леотара јер је на семафору писало 1:0.

Перван, који је данас пружио најбољу утакмицу у дресу Леотара, дао је и други гол у 60. минуту. Свом снагом је упутио ударац на гол, а лопта се од пречке одбила у мрежу. То је био гол за причу и памћење.

Домаћин ни овдје није стао јер је преко капитена Аћимовића имао шансу у 70. минуту, али је његов шут главом голман гостију одбио у корнер. До краја утакмице није било промјене резултата и на тај начин Леотар је дошао до шесте побједе.

Након утакмице Олег Ћурић је рекао да се меч може подијелити на два дијела.

"На полувремену смо се договорили око неких ствари које су испоштоване до краја. Дали смо на вријеме гол и утакмицу окренули у нашу корист. Мислим да је друго полувријеме показатељ свега онога што смо радили, што се тиче борбености, агресије, жеље и воље за бодовима и побједом. Ми смо за ових девет кола освојили 14 бодова и то је велики успјех, али и опомена да на овоме не смијемо да станемо. Пред нама је велики посао на паузи да се што боље припремимо за наставак сезоне", истакао је Ћурић.

Стадион у Полицама, 1.000 гледалаца. Главни судија: Ермин Сивац (Зеница). Помоћне судије: Стефан Тешановић (Источно Сарајево) и Јуре Муса (Читлук). Делегат: Мирко Милошевић (Зворник). Посматрач суђења: Антонио Блажевић (Вишићи). Жути картони: Карић и Ђајић код Леотара, а Абубакар код Сарајева.

ФК "Леотар": Пулетић, Чубрило, Ханџић, Аћимовић (од 72. минута Тодоровић), Ђајић (од 87. минута Вулић), Ђудерија (од 59. минута Милић), Цмиљановић, Карић, Чавић (од 72. минута Шушњар), Перван (од 72. минута М. Перишић), Георгиев. Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Сарајево": Шахиновић, Мулалић, Трако, Чатаковић (од 68. минута Ахметовић), Ђокановић, Варешановић (од 68. минута Мулахусејновић), Алишах, Томашевић, Абубакар (од 62. минута Икић), Аврамовски (од 62. минута Чирјак), Суљић (од 75. минута Рамић). Тренер: Емир Обућа.