У 3. колу Првенства БиХ ЖКК "Леотар 03" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Јединство Џенекс" из Тузле 73:71 (14:22, 15:15, 21:14, 23; 20). На овај начин су Малене дошле до друге узастопне побједе.

Ова утакмица је показала да је ово одрастање нове генерације требињских кошаркашица.

Повео је домаћин са 4:0 и имао предност све до осмог минута и изједначења на 14:14. До краја ове четвртине гошће су направиле серију од 0:8 и четвртину завршиле са резултатом 14:22.

Током других десет минута гошће су одржавале разлику и овај период завршен је 15:15 тако да се на прво полувријеме отишло са резултатом 29:37.

У трећој четвртини је Леотар смањио предност и кошем Милаковићеве десет секунди до краја ове четвртине долази на резултат 50:51 и са њим се улази у посљедњих десет минута.

Екипа Милорада Надаждина одмах је на почетку посљедње четвртине, у 31.минуту, дошла до минималног вођства 52:51, а у 37. минуту и до плус седам (66:59).

Ипак, млада екипа Леотара није се дала изненадити до краја утакмице иако су гошће направиле серију 0:5.

Најбољи у редовима побједника били су Милаковић са дабл-дабл учинком од 28 кошева и 12 скокова као и И. Даковић исто са дабл-дабл учинком од 10 кошева и скокова, М. Даковић је дала 15, а Достинић 14 кошева, а код гошћи Американка Митцхелл имала је дабл-дабл учинак од 30 кошева и 20 скокова.

Након утакмице тренер Милорад Надаждин рекао је да ће ова сезона бити веома тешка за његове дјевојке

"Утакмица са пуно преокрета, права за сазријевање. Похвалио бих све цуре, било је пуно успона и падова, прелијепих потеза, али и почетничких грешака. Захвалио бих се дјевојкама које су из много грешака на утакмици ипак расле и на крају тријумфално завршиле утакмицу, а велико хвала публици на искреној подршци и навијању током цијеле утакмице", није крио радост Надаждин.

У наредном колу ЖКК "Леотар 03" гостује екипи КК "Орлови" у Бањалуци.

ЖКК "Леотар 03": М. Даковић 15, Савић, С. Достинић 14, Милаковић 28, И. Даковић 10, Чичковић, Радовић, Б. Достинић, Гутић 2, Чоловић, Шапурић 4, Глушац. Тренер: Милорад Надаждин.

ЖКК "Јединство Џенекс". Митцхелл 30, Феукић 10, Рушчукић 18, Смајић 7, Ливадић 2, Бећировић, Шаћировић, Муратовић 4, Јусић, Рамић, Нуркић, Халиловић. Тренер: Озрен Селешковић.