U 3. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Jedinstvo Dženeks" iz Tuzle 73:71 (14:22, 15:15, 21:14, 23; 20). Na ovaj način su Malene došle do druge uzastopne pobjede.

Ova utakmica je pokazala da je ovo odrastanje nove generacije trebinjskih košarkašica.

Poveo je domaćin sa 4:0 i imao prednost sve do osmog minuta i izjednačenja na 14:14. Do kraja ove četvrtine gošće su napravile seriju od 0:8 i četvrtinu završile sa rezultatom 14:22.

Tokom drugih deset minuta gošće su održavale razliku i ovaj period završen je 15:15 tako da se na prvo poluvrijeme otišlo sa rezultatom 29:37.

U trećoj četvrtini je Leotar smanjio prednost i košem Milakovićeve deset sekundi do kraja ove četvrtine dolazi na rezultat 50:51 i sa njim se ulazi u posljednjih deset minuta.

Ekipa Milorada Nadaždina odmah je na početku posljednje četvrtine, u 31.minutu, došla do minimalnog vođstva 52:51, a u 37. minutu i do plus sedam (66:59).

Ipak, mlada ekipa Leotara nije se dala iznenaditi do kraja utakmice iako su gošće napravile seriju 0:5.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Milaković sa dabl-dabl učinkom od 28 koševa i 12 skokova kao i I. Daković isto sa dabl-dabl učinkom od 10 koševa i skokova, M. Daković je dala 15, a Dostinić 14 koševa, a kod gošći Amerikanka Mitchell imala je dabl-dabl učinak od 30 koševa i 20 skokova.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin rekao je da će ova sezona biti veoma teška za njegove djevojke

"Utakmica sa puno preokreta, prava za sazrijevanje. Pohvalio bih sve cure, bilo je puno uspona i padova, prelijepih poteza, ali i početničkih grešaka. Zahvalio bih se djevojkama koje su iz mnogo grešaka na utakmici ipak rasle i na kraju trijumfalno završile utakmicu, a veliko hvala publici na iskrenoj podršci i navijanju tokom cijele utakmice", nije krio radost Nadaždin.

U narednom kolu ŽKK "Leotar 03" gostuje ekipi KK "Orlovi" u Banjaluci.

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 15, Savić, S. Dostinić 14, Milaković 28, I. Daković 10, Čičković, Radović, B. Dostinić, Gutić 2, Čolović, Šapurić 4, Glušac. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Jedinstvo Dženeks". Mitchell 30, Feukić 10, Ruščukić 18, Smajić 7, Livadić 2, Bećirović, Šaćirović, Muratović 4, Jusić, Ramić, Nurkić, Halilović. Trener: Ozren Selešković.