У 17. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је на домаћем терену побиједио ФК "Тузла сити" 4:0 (3:0). Прелијепо недјељно поподне у Полицама је измамило око 1.000 гледалаца који су уживали у "рапсодији плавих момака" који су трчали, борили се и стварали шансе свих 90. минута.

Они који нису дошли могу да зажале, а многи фудбалски познаваоци који памте титулу, рекли су да није било боље утакмице још од тог времена.

Леотар је на вријеме дао гол у другом минуту када је на одбијену лопту натрчао Узелац и упутио је у небрањени дио гола гостију. Велика радост међу играчима и гледаоцима најављивала је добру игру и голове.

Домаћин је наставио са нападима и Чавић је у 15. минуту лобовао голмана гостију, а лопта је прошла за који центиметар преко гола. Ханџић је само минуту касније изблиза шутирао, али голман гостију је лопту одбио у корнер.

У 26.минуту ново весеље домаћих играча јер је након лијепе акције између Чубрила и Чавића лопта дошла до М. Карића који искоса са лијеве стране са око 20 метара постиже други гол. Само четири минута касније поново гол након центаршута Чубрила, највиши у скоку је Ханџић и то је 3:0.

У 35. минуту поново је Ханџић имао шансу, али голман Барцола се није дао изненадити. Резултатом 3:0 отишло се на полувријеме.

Домаћин није стао ни у другом полувремену већ је наставио са нападима. Резултат тога је и четврти гол у мрежи гостију. Након дивне акције Требињаца лопта је дошла до Чавића и то је 4:0.

До краја утакмице било је још прилика за голове, али ниједна није искориштена тако да је коначан резултат овог меча 4:0.

Након утакмице тренер Марко Максимовић је похвалио своје играче који са клубом у којем играју желе нешто да направе, а најбољи примјер је голман Пулетић који је бранио са руптуром од 4 милиметра.

"Стиснуо је зубе и морам од тога да кренем јер сви се куну у љубав према клубу, а он је то показао својим дјелима и ја то као тренер морам да поштујем. На вријеме смо дали гол, а касније други и трећи и на тај начин доста тога је било олакшано против екипе која има добар ростер. У мом размишљању од доласка ништа се није промијенило јер је мени циљ мај мјесец да останемо у лиги. Оно што је добро то је да играчи сваким даном хватају механизме и захтјеве који се од њих траже. Од када сам тренер сви они дају максимум на свакој утакмици без обзира на два пораза од 1:0 и то значи били смо живи до краја. У нашој филозофији играчи знају да није исто побиједити 4:0, 4:1 или 4:2. Ја сам поносан на њих и ово је апсолутно њихово. Имамо још два кола и да узмемо што је више могуће", јасан је Максимовић.

У наредном колу у Требиње долази ФК "Борац" из Бањалуке.

Стадион у Полицама, 1.000 гледалаца. Главни судија: Матео Муса (Читлук). Помоћне судије: Марко Зеленика и Амер Мацић (оба Мостар). Четврти судија: Бењамин Дељковић (Сарајево). Делегат: Блаженко Додиг (Љубушки). Контролор: Сеад Куловић (Сарајево). Жути картони: Цмиљановић (Леотар), а Кузмановић, Гаврић, Х. Карић и Шукиловић (Тузла Цитy).

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Узелац, Чубрило(од 65.минута Милић), Ханџић (од 58. минута Аћимовић), Ђајић, Ђудерија (од 58. минута Спаић), Цмиљановић (од 67. минута Перван), М. Карић, Чавић, Георгиев (од 65. минута Тодоровић). Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Тузла Цитy": Барцола, Шукиловић, Гаврић, Елеоует (од 78. минута Рахимић), Кузмановић (од 78. минута Ћосић), Карјашевић, Х. Карић (од 85. минута Реџић), Мешиновић, Челиковић, Мишић (од 65. минута Наргалић), Хркач (од 46. минута Махмуд). Тренер: Селвир Мујић.