Протеклог викенда је одржано друго коло атлетске лиге Херцеговине у Требињу на стадиону у Полицама, гдје је организатор био атлетски клуб Леотар.

Учесници другог кола атлетске лиге били су Ак "Бротњо" из Читлука, Ак "Санус Мотус", ХАК "Љубушки", Школа атлетике "Мостар", Ак "Зрињски", Ак "Паце" из Коњица и Ак "Леотар" из Требиња, а било је 300 стартних мјеста који су наступили на такмичењу у Требињу.

Организација је била на врхунском нивоу и све је протекло у најбољем могућем реду. Мјерење трка је било електронски, односно најпрецизнијом технологијом мјерења времена, а атлетичари и атлетичарке  су наступили у дисциплинама 60м, 200м, 300м, 600м, 60м препоне, скок у вис, скок у даљ, бацање кугле, бацање копља, бацање вортекса или ракете, стафета 4x100м и микс штафета 4x100м, односно по два мушка и женска такмичара трче заједно штафету.

Узрасне категорије су биле од 2015. и млађи па све до 2007. гоишта.

Клуб из Требиња је као и обично остварио запажене резултате у свим узрасним категоријама, гдје су падали и лични рекорди наших атлетичара.

Ак Леотар је освоио 49 медаља од којих су 22 златне, 17 сребрних и 10 бронзаних.

Медаљама су се окитили Срна Данојлић са два нова лична рекорда у тркама на 60 и 200 метара. Срна је била трећепласирана у ревијалној трци 60 метара са препонама у микс конкуренцији.

Јована Кржић је била прва у дисциплинама 60м са новим личним рекордом и 300м, док је у ревијалној трци 60м препоне заузела прву позицију.

Сара Мијановић је била прва у трци на 60м са личним рекордом и друга у скоку у даљ са личним рекордом, док је у ревијалној трци 60м препоне заузела друго мјесто.

Васја Ребац је освојио сребрну медаљу у скоку у вис са новим личнимм рекордом, док је златну медаљу освојио у дисциплине скок у даљ са новим личним рекордом.

Ена Комненић била је прва у трци на 600м са новим личним рекордом, док је Сара Ратковић такође оборила лични рекорд у трци на 300м и освојла је златну медаљу.

Ана Краљевић је била прва у скоку у вис са новим личним рекордом и прва у скоку у даљ са новим личним.

Лана Кандић је била прва у тркама 60 и 200 метара, Стела Главаш је била прва у трци на 60м, док је друго мјесто заузела Емилија Миљановић.

Маја Медан била је прва у скоку у даљ и друга на 60м. У дисциплинама  бацање копља и бацање кугле прво мјесто је заузела Маја Гавриловић, друго мјесто Анастасија Драпић, док је треће мјесто у истим дисциплинама заузела Николина Стевовић.

Ана Рогановић се окитила златном медаљом у скоку у вис, Филип Атељевић је био први у дисциплинама 60м и бацање вортекса, Лука Берак је био сребрни у дисциплине 60м и бронзани у бацању вортекса.

Анастасија Митровић је била сребрна у трци на 200м, Теодора Медан  бронзана у трци на 60м, Божидар Кисић бронзани у трци на 60м, Дуња Банђур је освојила злато у трци 60м и сребро у трци на 200м.

Анђела Турнић је освојила сребро у скоку у даљ и бронзу у трци 60м, Душко Руњевац је био сребрени у скоку у даљ и бронзани у скоку у вис, Јована Кнежевић је освојила сребрну медаљу у бацању вортекса, Валентина Вујичић је освојила бронзану медаљу у бацању вортекса.

Златну медаљу у штафети 4x100м освојила је екипа Ак "Леотар” док је сребрну медаљу освојила екипа “Ак Леотар 1”. За екипу Ак Леотар наступиле су: Лана Кандић, Ана Краљевић, Уна Миш и Дуња Банђур, док су за Леотар 1 наступиле: Маја Медан, Ана Ковачевић, Анђела Турнић и Анастасија Митровић.

У микс штафети - по два мушка и женска члана, екипа Леотара је заузела другу позицију у саставу Васја Ребац, Срна Данојлић, Душко Руњевац и Сара Мијановић.