У осмини финала Купа Републике Српске у Дервенти је ФК "Текстилац" побиједио ФК "Леотар" са 3:0. Члан Прве лиге Републике Српске избацио је премијерлигаша који је на далеко путовање кренуо са комплетном другом поставом и два играча на клупи.

Домаћин је повео у 36. минуту голом Рељића и са резултатом 1:0 отишло се на полувријеме. Током других 45 минута гледаоци су имали прилику да виде још два гола у мрежи гостију.

Други гол за домаћина поново је постигао Рељић у 76. минуту, а три минута касније резервиста Брковић поставио је коначан резултат 3:0.

Градски стадион у Дервенти. Главни судија: Немања Алексић (Бањалука). Помоћне судије: Вања Ајдер (Бањалука) и Бранислав Звијерац (Градишка). Делегат: Саша Грекуловић (Брчко). Жути картони: Марић и Игњић (Текстилац), Шушњар (Леотар).

ФК "Текстилац": Симић, Марић (од 46. минута Миљановић), Игњић, Јоловић, Којић(од 61. минута Брковић), Прљета, Ћалић (од 61. минута Радић), Кушљић, Башић (од 70. минута Дуспара), Обрадов, Рељић (од 77. минута Лејић).

ФК "Леотар": Перишић (од 88. минута Шаровић), Глоговац, Колак, Ботић, Шушњар, Панџић, Капор (од 69. минута Тадић), Албијанић, Медан, Вулић, Спаић.