U osmini finala Kupa Republike Srpske u Derventi je FK "Tekstilac" pobijedio FK "Leotar" sa 3:0. Član Prve lige Republike Srpske izbacio je premijerligaša koji je na daleko putovanje krenuo sa kompletnom drugom postavom i dva igrača na klupi.

Domaćin je poveo u 36. minutu golom Reljića i sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvrijeme. Tokom drugih 45 minuta gledaoci su imali priliku da vide još dva gola u mreži gostiju.

Drugi gol za domaćina ponovo je postigao Reljić u 76. minutu, a tri minuta kasnije rezervista Brković postavio je konačan rezultat 3:0.

Gradski stadion u Derventi. Glavni sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka). Pomoćne sudije: Vanja Ajder (Banjaluka) i Branislav Zvijerac (Gradiška). Delegat: Saša Grekulović (Brčko). Žuti kartoni: Marić i Ignjić (Tekstilac), Šušnjar (Leotar).

FK "Tekstilac": Simić, Marić (od 46. minuta Miljanović), Ignjić, Jolović, Kojić(od 61. minuta Brković), Prljeta, Ćalić (od 61. minuta Radić), Kušljić, Bašić (od 70. minuta Duspara), Obradov, Reljić (od 77. minuta Lejić).

FK "Leotar": Perišić (od 88. minuta Šarović), Glogovac, Kolak, Botić, Šušnjar, Pandžić, Kapor (od 69. minuta Tadić), Albijanić, Medan, Vulić, Spaić.