U 6. kolu Premijer lige BiH RK "Izviđač" je u Ljubuškom slavio nad ekipom "Leotara" 34:22(15:12). Nakon ovog kola ekipa iz Ljubuškog je jedina neporažena ekipa i nalazi se na prvom mjestu.

Trebinjci su doživjeli prvi poraz u prvenstvu nakon četiri pobjede i jednog neriješenog rezultata.

Domaćin je bolje ušao u meč jer je nakon pet minuta igre imao prednost od 4:1, a u 12. minutu bilo je 7:4, a u 18. i plus pet za domaćina 10:5.

Semafor je u 26. minutu pokazivao 15:10, ali se na poluvrijeme otišlo sa 15:12.

Na početku drugog poluvremena u 33. minutu Izviđač je došao i do plus šest 18:12, 19:13, 20:14, a u 46. minutu bilo je 26:17. Trebinjci nastavljaju sa lošom igrom i u 55. minutu je 33:20.

Nakon 60. minuta igre bilo je 34:22.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Ćeško sa 8 golova, a kod Trebinjaca Stanković sa 8 i Ratković sa 6 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Vogošća" iz istoimenog mjesta.

Gradska sportska dvorana u Ljubuškom. Sudijski par: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (oba Visoko). Delegat: Saša Sarajlić (Zenica). Isključenja: Izviđač 7x2, a Leotar 5x2.

RK "Izviđač CO": Herceg, Suljević, Alihodžić, Vukšić 3, Lukenda, Keso 2, Ljubić 1, Bošković 3, Šimić, Bubalo, Šaravanja 6, Pavlović 7, Ćeško 8, Vujović 3, Pavičić 1, Bebek. Trener: Toni Čolina.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Ninković, Milojević 2, Parežanin 4, Stanković 8, Ratković 6, Todorov, Babić, Uljarević, Mičević, Smajilbegović 2, Dimitrijević, Knežević. Trener: Darko Tavrić.