У 15. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је славио у Требињу против НК "Широки Бријег" из истоименог мјеста 1:0 (0:0). Овом побједом Требињци су престигли Слободу (која има утакмицу мање) и нису више на зачељу табеле и бодовно су се изједначили и приближили конкурфентима за опстанак.

На утакмици је виђено много шанси, промашен пенал, али сав труд, жеља и енергија фудбалера Леотара се исплатила голом Ханџића у 87. минуту

Играчи Леотара су очекивали шаховску утакмицу, а били су добри, дисциплиновани свих 90. минута иако је након промашеног једанаестерца у 49. минуту била једна празнина у игри.

Кренимо редом.

Утакмица је почела минутом ћутње за прерано преминулог Николу Медану, бившег играча ФК "Леотар".

Домаћа екипа је прва имала шансу преко Ханџића у 24. минуту, али је његов шут очешао десну стативу гола гостију. Леотар је играо стрпљиво и није дозвољавао гостима да дођу у прилику за шансу. Најбољи стријелац Леотара Ханџић је шутирао у 43. минуту, али изнад гола. Са резултатом 0:0 отишло се на полувријеме.

Судија Марић је у 49.минуту досудио једанаестерац за Леотар након играња руком једног гостујућег играча, али Аћимовић, који је био извођач, лопту је послао изнад гола.

Унијела се нервоза у игри Леотара, а гости су искористили и запријетили су преко Багарића у 56. минуту. Минут касније Миловић је центрирао, а Ханџић је био највиши у скоку, али је голман гостију л одбранио његов шут као и у 68. минуту када је шутирао Чавић.

Гости су остали без Багарића у 63. минуту након што је добио и други жути картон.

Ханџић је имао шансе и у 75. и 77. минуту, али његове шутеве одбранио је голман Јосиповић. Ипак, борбеност, воља и жеља овог играча који је и сам себи стварао прилике дошла је на наплату у 87. минуту када је након Чубриловог центаршута из корнера највиши у скоку био Ханџић и донио радост и три бода својој екипи.

Заслужио је да он буде стријелац, а екипа Леотара заслужила је побједу. До краја није било промјене резултата, а након утакмице публика је аплаузом и скандирањем испратила екипу Леотара.

На прес конференцији након утакмице појавио се само тренер Марко Максимовић који је истакао да је његова екипа имала неколико добрих шанси које је голман гостију одбранио феноменално, али да је на крају награђена са три бода.

"Ова побједа је много битна због свега, а она је посвећена дјетету Леотара Николи Медану и његовој породици. У овом тренутку морамо се њих сјетити јер су то ствари које су и важније од саме побједе", емотивно је рекао Максимовић.

Он се захвалио публици која из утакмице у утакмицу стоји иза његових момака и која је специфична јер зна када треба да подржи његове играче.

"Ово је фудбалска публика која препознаје кад требају да загаламе, али и да подрже екипу. Честитке и хвала Тигровима на свему и хвала им што нас подржавају", јасан је Максимовић.

Из Широког Бријега дошла је организовано група навијача који су током свих 90 минута навијали за своју екипу и све је протекло без икаквих инцидената.

У наредном колу Леотар гостује екипи "Вележа" у Мостару.

Стадион "Полице", 1.000 гледалаца. Главни судија: Дражен Марић (Бијељина). Помоћне судије: Емир Захирагић (Сарајево) и Јура Муса (Читлук). Делегат: Ренато Бухић (Мостар). Посматрач суђења: Ратко Кунић (Бањалука). Жути картони: Чавић и Чубрило (Леотар), а Вукоја, Соуза, Ловрић и Шуто (Широки). Црвени картон: Багарић у 63. минуту.

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Аћимовић(од 67.минута Перван), Ханџић, Матковић(од 59.минута Карић), Ђајић, Чавић (од 79. минута Ђудерија), Узелац, Чубрило, Цмиљановић(од 67.минута Георгиев), Стојковић (од 59. минута Тодоровић). Тренер: Марко Максимовић.

НК "Широки": Јосиповић, Машић, Багарић, Чавар, Купрешак, Лукић (од 46. минута Радић), Вукоја (од 68. минута Розић), Валинчић, Пејић (од 68. минута Шуто), Соуза (од 79. минута Муса), Ловрић. Тренер: Ивица Барбарић.