U 6. kolu Premijer lige BiH RK „Leotar“ je pobijedio „Iskru“ iz Bugojna 42:38 (21:16). Ovo je peta pobjeda Trebinjaca i uz jedan neriješeni rezultat nalaze se na vrhu tabele.

Domaćin je poveo 2:0, a u osmom minutu bilo je 7:3. Gosti izjednačuju na 8:8 u 12. minutu, oko 20. minuta imaju i minimalno vođstvo od 14:15. Nakon toga je domaćin napravio seriju od 7:1, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 21:16.

Tokom drugog poluvremena gosti polako smanjuju rezultat tako da je u 46. minutu Iskra došla na minus gol razlike 30:29. Ekipa Leotara opet ide na četiri gola razlike tako da je nakon 60 minuta na semaforu pisalo 42:38.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Stanković sa 11, Milojević i Parežanin sa po 8 golova, a kod gostiju Čekić sa 10 golova.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je naglasio da su jedino dvije stvari dobre pobjeda i dva nova boda.

"Ekipa Iskre nije nimalo naivna ekipa i nije bilo dobro večeras. Ako želimo da uradimo ono za čim težimo mora da bude daleko bolje”, rekao je Tavrić.

U narednom kolu Leotar gostuje u Ljubuškom RK „Izviđač CO“.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“, 400 gledalaca. Sudijski par: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba Ljubuški). Delegat: Slaven Tomić (Ljubuški). Isključenja: Leotar 4x2, a Iskra 3x2. Sedmerci: 3(3), a Iskra 7(6).

RK „Leotar“: Savović, Veraja, Arizanović 4, Ninković, Milojević 8, Parežanin 8, Stanković 11, Ratković 1, Todorov, Petrović, Babić, Uljarević 2, Mičević, Smajilbegović 3, Dimitrijević 5, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

MRK „Iskra“. Perić, Kondić 6, Šišić, Bostan 5, Zukić 4, Kos, Ljutić 6, Čekić 10, Stojanoski, Janković 5, Todorović 2, Halilović, Purić, Kežić 1. Trener: Amir Šahman.