У шеснаестини финала Купа БиХ у Горњем Вакуфу-Ускопље ФК "Леотар" је славио 1:3 (0:2) против екипе "Слоге".

Члан Друге лиге ФБиХ-група југ који се тренутно налази на првом мјесту није био тежак противник премијерлигашу.

Требињци су повели у трећем минуту преко Стојковића који је искоса са лијеве стране савладао домаћег голмана за 0:1. Домаћи су запријетили у 23. минуту када је након асистенције Абазовића, Грубеша шутирао са ивице шеснаестерца, али је његов шут погодио пречку. У 35. минуту након центаршута Георгиева, највиши у скоку био је Спаић, али је његов шут одбранио голман домаћих.

Други гол гост су постигли у 44. минуту када је након центаршута из корнера, највиши у скоку био капитен Милић и главом је савладао Блажевића. Резултатом 0:2 отишло се на паузу.

Током другог полувремена Требињци су дали и трећи гол након продора Албијанића са лијеве стране. Аистирао је Ђудерији коме није било тешко да са неколико метара повиси резултат Леотара на 0:3.

Домаћин је смањио на 1:3, а гол је дао Абазовић коме је асистирао Посавац. До краја утакмице није било промјене резултата тако да је Леотар ушао међу 16 екипа у Купу БиХ.

Стадион "Кошуте". Главни судија: Бењамин Дељковић (Сарајево). Помоћне судије: Един Реџовић (Сарајево) и Антонио Марчинко (Читлук). Четврти судија: Денис Лимов (Габела). Делегат: Блаженко Додиг (Љубушки). Жути картони: Перван и Ђудерија (Леотар).

ФК "Слога": Блажевић, Скехо (од 82. минута Жуљевић), Идризовић, Гвозден (од 70. минута А. Муминовић), Билкан, Посавац, Абазовић, Грубеша, Рамчић, Н. Муминовић (од 46. минута Главаш), Бошњак. Тренер: Зринко Јозић.

ФК "Леотар": Ристо Перишић, Стојковић (од 53. минута Албијанић), Милић, Марко Перишић (од 88. минута Медан), Ђудерија, Карић, Шушњар (од 70. минута Колак)Х, Перван, Вулић, Спаић (од 88. минута Глоговац), Георгиев. Тренер: Марко Максимовић.