У 13. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је славио над екипом "Слоге" из Добоја резултатом 4:1 (2:0). Била је то лијепа фудбалска представа домаћих фудбалера који су се истим резултаом реванширали гостима у другом колу.

Домаћин је повео у трећем минуту када је након центаршута са десне стране највиши у скоку био Ханџић и затресао по први пут мрежу гостију. Ово је био и први гол овог играча у редовима Леотара који је свој други гол дао у 32. минуту када је након шута Матковића голман гостију кратко одбио лопту на ноге овог искусног нападача коме није било тешко да повећа вођство.

Леотар је имао још шанси преко Аћимовића у 35. и 37. минуту, али без успјеха. Гости су први пут запријетили у 43. минуту преко Милановића чији је шут главом отишао преко гола.

Са резултатом 2:0 отишло се на одмор.

У 54. минуту Ханџић је додао до Стојковића, али није било промјене резултата. Резултат се промијенио у 65. минуту када је након слалома Стојковића лопта дошла до Ханџића, а овај несебично додао Чавићу који је несметано савладао резервног голмана Трака. Ово је био и први гол Чавића у првенству.

Након прекршаја у казненом простору Леотара, судија је показао на једанаестерац, а сигуран реализатор био је Крстовски, некадашњи играч Леотара. Семафор је тада показивао 70. минут.

Шест минута касније корнер је извео Чубрило на другу стативу, а капитену Миловићу није било тешко да постигне и четврти гол за своју екипу. До краја утакмице није било промјене резултата тако да је на семафору након 90 минута писало 4:1.

Тренер гостију Ћургуз је истакао да нема ниједне лијепе ријечи за своје фудбалере и да је био у могућности свих 11 играча би оставио на полувремену у свлачионици.

За разлику од њега тренер Леотара Марко Максимовић је нагласио да је у претходне двије утакмице на домаћем терену његова екипа имала доста шанси, али без реализације.

"Данас смо буквално из прве двије шансе повели са 2:0 и било је лакше да се игра против добре екипе која је једна од пријатнијих изненађења у досадашњем току првенства. Још 20 кола је до краја и честитао бих својим играчима, људима у клубу и публици јер од када сам ја у Требињу публика је позитивно реаговала и након Слободе и пораза против Жељезничара. Види се да знају фудбал и ово је један подстрек свима нама у клубу", рекао је Максимовић.

У наредном колу у Требиње долази ХНК "Зрињски" из Мостара.

Након овог кола Требињци су и даље на посљедњем мјесту са 11 бодова и гол разликом 10:23.

Стадион у Полицама, 400 гледалаца. Главни судија: Сабрија Топаловић (Зеница). Помоћне судије: Моамер Чаушевић (Сарајево) и Амир Кадић (Сарајево Илиџа). Делегат: Самир Ћупина Самир (Храсница). Посматрач суђења: Момир Ширко (Бањалука).

Жути картони: Ханџић, Милић и Карић (Леотар), а Шаула и Зајић (Слога).

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Тодоровић (од 52. минута Карић), Аћимовић, Ханџић (од 76.минута Георгиев), Матковић (од 52. минута Стојковић), Милић (од 79. минута Перишић), Чавић (од 79. минута Шушњар), Узелац, Чубрило, Цмиљановић. Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Слога": Дабић (од 46. минута Трако), Милаковић (од 46. минута Јанковић), Ристић, Хасанбеговић (од 46. минута Чолић), Шаула, Кујунџић, Попара (од 46. минута Басрак), Милановић (од 46. минута Стевановић), Зајић, Крстовски, Ђорић. Тренер: Зоран Ћургуз.