У 12. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је као домаћин изгубио од ФК "Жељезничар" из Сарајева 0:1 (0:1). Након овог пораза Требињци се и даље налазе на посљедњем мјесту, а Сарајлије су задржале прво мјесто са 22 бода.

Настављена је распродаја бодова на Полицама јер сјетимо се Леотар је побиједио само ФК "Вележ", у прошлом колу одиграо неријешено са ФК "Слобода", а изгубио од ФК "Посушје" и данас од ФК "Жељезничар".

Први су запријетили гости јер је шут Штилића у 15. минуту погодио стативу, али само три минута касније исти играч извео је корнер, а највиши у скоку био је Хоџић и затресао је мрежу Леотара.

Домаћин је у узвратио у 26. минуту преко Чубрила чији је шут са око 20 метара отишао изнад гола.

Требињци су у првом полувремену имали најбољу шансу преко Аћимовића у 32. минуту кад је био сам испред голмана Бендера, али његов шут је одбранио голман гостију.

Гости су опет запријетили у 38. минуту преко Амоаха, али његов шут је одбранио голман Пулетић.

У другом полувремену живост у редове домаћина унијели су Стојковић и Ханџић. Први је соло продорима и дриблинзима задавао муке гостујућој одбрани, док је Ханџић у скоку био супериоран. Стојковић је у 48. мимуту искоса са лијеве стране шутирао, али голман гостију је одбио лопту, али никога није било од играча Леотара да је смјести у мрежу.

Аћимовић је имао шансу и у 79.минуту, али је његов ударац главом завршио пореф гола. До краја није било промјене резултата тако да је Жељезничар из Требиња однио заслужено сва три бода.

Након утакмице тренер Марко Максимовић је рекао да је то била рововска борба, да је његова екипа имала ситуације један на један, изблокиран шут.

"Мислим да је Жељезничар у овом тренутку бољи за један гол. Они су данас такмичарски одиграли утакмицу и оно што смо знали потврдило се да су у прекиду одлични, а из три прекида освојили су седам бодова. Нама остаје да радимо и до краја имамо 21 коло, а играчи треба да дају максимум. Немам дилему да ће нам се вратити јер смо у ове двије прошле утакмице имали шанси бар за један гол", јасан је Максимовић.

У наредном колу у Требиње долази ФК "Слога" из Добоја.

Стадион у Полицама, 400 гледалаца. Главни судија: Франо Јелић (Широки Бријег). Помоћне судије: Јуре Муса (Читлук) и Марко Зеленика (Мостар). Делегат: Фахрудин Синановић (Калесија). Посматрач суђења: Ведран Зовко Мостар). Жути картони: Миловић, Матковић, Цмиљановић и Стојковић (Леотар), а Галић, Бегановић, Бекрић и Мекић.

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Тодоровић (од 57. минута Ханџић), Перишић (од 46. минута Узелац), Аћимовић, Карић (од 46. минута Стојковић), Матковић, Ђајић, Чавић (од 62. минута Спаић), Чубрило, Цмиљановић(од 78. минута Милић). Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Жељезничар": Бендер, Галић, Бегановић (од 90. минута Субашић), Хоџић, Бећа (од 67. минута Хајдаревић), Дрина, Малић, Цоцалић, Штилић (од 88. минута Мекић), Цлерисмарио Сантос Родригуес, Амоах: Тренер: Едис Мулалић.