U 4. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Visokom odigrao neriješeno 26:26 (14:14) protiv domaće ekipe RK "Bosna".

Nakon ovog kola Trebinjci su uz RK "Izviđač" jedini neporaženi.

Domaćin je poveo 3:1 i 5:4, ali su gosti u 11. minutu imali prednost od dva gola - 5:7, a 7:9 imali su u 15. minutu kao i u 24. minutu 10:12. Ipak se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim rezultatom 14:14.

Tokom drugih 30 minuta na parketu je bespoštedna borba i u 33. minutu bilo je 15:17, da bi domaćin serijom 4:0 u 39. minutu došao do 19:17. Nakon toga gosti dolaze do izjednačenja 19:19 i nakon toga igrao se gol za gol.

Nakon 60 minuta na semaforu je pisalo 26:26.

Najefikasniji kod domaćina bili su Skopljak i Balta sa po 5 golova, a kod gostiju Arizanović sa 6 i Stanković sa 5 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Gračanica" iz istoimenog mjesta.

KSCIR "Hadžići". Sudijski par: Dejan Berjan i Goran Ilić. Delegat: Mario Primorac. Isključenja: RK "Bosna" 5x2, a RK "Leotar" 3x2. Sedmerci; Bosna 3(3), a Leotar 7(3).

RK "Bosna": E. Sirćo, Alihodžić, Ahmetaš, Čabaravdić 4, Vražalić 4, Halilbegović 3, Burić, Balta 5, Delić, Karavdić, Nazifović, S. Sirćo, Hrnjić 1, Skopljak 5, Babić 1, Jamaković 3. Trener: Adem Bašić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 6, Milojević 2, Parežanin 2, Stanković 5, Ratković 4, Racković, Todorov, Petrović, Babić 1, Smajilbegović 4, Dimitrijević 2, Knežević, Uljarević. Trener: Darko Tavrić.