U 2. kolu Premijer lige BiH RK "Kakanj" je na domaćem terenu poražen od RK "Leotar" 27:33 (10:17). Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Borca ovo je druga pobjeda Trebinjaca koji sada imaju 4 boda.

Leotar je dobro otvorio utakmicu i vodio je od početka meča. Tako je u 10. minutu bilo 4:5, a u 23. bilo je 7:13. Nakon prvih 30 minuta na semaforu je pisalo 10:17.

Tokom drugog poluvremena Trebinjci su održavali razliku tako da je nakon 60 minuta konačan rezultat bio 27:33.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Čamdžić sa 10, a kod pobjednika Stanković je dao 12 golova.

Nakon utakmice trener Leotara Darko Tavrić je istakao da je tokom cijelog meča njegova ekipa bila u prednosti, ali da nije bilo lako.

"Očekivali smo tešku utakmicu mada to rezultat ne govori. Mislim da su moji momci morali da pokažu više, vidjećemo i analiziraćemo i ovo mora biti mnogo bolje", rekao je Tavrić.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Sloboda" iz Tuzle.

RK "Kakanj": Žiga, Bjelopoljak 1, Hrustić 3, Čamdžić 10, Gaši 4, Herić 2, Kaltak 1, Delić, Burić, Škiljan 1, Hrustanović 4, Brkić, Bojčić, Polić, Hadrović, Ihtijarević. Trener: Sulejman Beganović.

RK "Leotar": Savović, Veraja 1, Arizanović, Parežanin 3, Milojević 2, Ninković, Knežević, Ratković 2, Todorov 1, Babić, Smajilbegović 4, Dimitrijević 5, Racković 2, Uljarević 1, Mićević, Stanković 12. Trener: Darko Tavrić.