Атлетски клуб "Требиње" са 22 медаље је најуспјешнији клуб на Првенству Републике Српске за млађе јуниоре и цицибане које је одржано у Сокоцу.

У конкуренцији млађих јуниора атлетичари су освојили 13 медаља и то 4 златне, 6 сребрних и 3 бронзане.

Прваци Републике Српске су Емилија Пикић која је била најбоља у скоку у даљ, а другу златну медаљу освојила је у троскоку, Ненад Крстовић у троскоку и штафета 100+200+300+400м млађих јуниорки у саставу Кристина Грујичић, Емилија Пикић, Раденка Главан и Сара Томић.

Сребрне медаље освојили су Катарина Филиповић у бацању кугле и копља, Кристина Грујичић у скоку у даљ, Сара Томић у трци на 1.500м, Ненад Крстовић у скоку у даљ и Срђан Шуковић у скоку у вис.

Бронзане медаље освојили су Сара Томић у троскоку, Лана Буквић у скоку у даљ и Раденка Главан у трци на 800м.

Уједно је одржано и Првенство за старије и млађе цицибане на коме је АК "Требиње" освојио је 9 медаља - по три златне, сребрне и бронзане.

Златне медаље освојиле су Луна Милићевић у бацању вортекса и Ана Ножица у дисциплинама 60м и 200м. Сребрни су били Алекса Кљунак и Божена Нинковић на 200м и Божена Нинковић у скоку у даљ.

Алекса Кљунак је био трећи на 60м, као и Алекса Вујновић и Емилија Радан у тркама на 60м.

Ово првенство је од оснивања до сада највећи успех клуба на првенственим такмичењима.

Првенство је одржано у Сокоцу уз техничку организацију домаћина – Атлетског клуба „Гласинац“, а учествовало је преко 200 такмичара из 17 клубова Републике Српске.