У 8. колу Премијер лиге БиХ ФК "Сарајево" је побиједили ФК "Леотар" 3:0 (2:0). За Сарајлије је ова утакмица била од изузетног значаја јер су у посљедња четири кола били без побједе, по двије неријешене и два пораза.

Први гол дао је Икић у 19. минуту, а други Мулахусејновић само три минута касније. Асистент за оба гола био је Муса. Са резултатом 2:0 отишло се на одмор.

Трећи гол у мрежи Пулетића виђен је у 73. минуту, а стријелац је био Варешановић.

У недељу ће бити одиграно наредно коло када Требињци на свом стадиону дочекују ФК "Посушје" из Посушја.

Стадион: Билино поље. Судија: Александар Његомировић (Прњавор). Помоћне судије: Амер Мацић (Мостар) и Јуре Муса (Читлук) Делегат: Фахрудин Синановић (Калесија). Посматрач суђења: Данко Ћавар (Широки Бријег). Жути картони: Трако (Сарајево) и Цветковић (Леотар).

ФК Сарајево: Шахиновић, Мухаммед, Ђокановић, Т. Рамић, Томашевић, Дробаров (од 67. минута Трако), Икић, Мулахусејновић (Ахметовић 77.), Џафић (од 67. минута Кобиљар) Чатаковић (од 67. минута И. Рамић), Варешановић (од 77. минута Алишах). Тренер: Феђа Дудић.

ФК Леотар: Пулетић, Миловић, Тодоровић (од 78. минута Чубрило), Аћимовић (од 68. минута Милић), Ђајић, Перишић, Цветковић, Ђудерија (од 46. минута Георгиев), Цмиљановић, Матковић (од 68. минута Шушњар), Перван (од 46. минута Карић). Тренер: Марко Видојевић.