U 8. kolu Premijer lige BiH FK "Sarajevo" je pobijedili FK "Leotar" 3:0 (2:0). Za Sarajlije je ova utakmica bila od izuzetnog značaja jer su u posljednja četiri kola bili bez pobjede, po dvije neriješene i dva poraza.

Prvi gol dao je Ikić u 19. minutu, a drugi Mulahusejnović samo tri minuta kasnije. Asistent za oba gola bio je Musa. Sa rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Treći gol u mreži Puletića viđen je u 73. minutu, a strijelac je bio Varešanović.

U nedelju će biti odigrano naredno kolo kada Trebinjci na svom stadionu dočekuju FK "Posušje" iz Posušja.

Stadion: Bilino polje. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćne sudije: Amer Macić (Mostar) i Jure Musa (Čitluk) Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija). Posmatrač suđenja: Danko Ćavar (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Trako (Sarajevo) i Cvetković (Leotar).

FK Sarajevo: Šahinović, Muhammed, Đokanović, T. Ramić, Tomašević, Drobarov (od 67. minuta Trako), Ikić, Mulahusejnović (Ahmetović 77.), Džafić (od 67. minuta Kobiljar) Čataković (od 67. minuta I. Ramić), Varešanović (od 77. minuta Ališah). Trener: Feđa Dudić.

FK Leotar: Puletić, Milović, Todorović (od 78. minuta Čubrilo), Aćimović (od 68. minuta Milić), Đajić, Perišić, Cvetković, Đuderija (od 46. minuta Georgiev), Cmiljanović, Matković (od 68. minuta Šušnjar), Pervan (od 46. minuta Karić). Trener: Marko Vidojević.