У 7. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је у Новом Граду побиједио бањалучи Борац са 0:1 (0:1). Треба истаћи да су међу првих 11 били и дебитанти Матија Глоговац (16) и Марко Шушњар (19).

Након ове побједе Леотар има седам бодова.

Бањалучани су почели офанзивно, али прву прилику имали су тек у 17. минуту када је Закарићев ударац отишао преко гола, а и његов ударац главом четири минута касније завршио је поред стативе.

Домаћин је наставио са офанзивом, али се истакао голман Пулетић који је неколико пута сигурно интервенисао. У самој завршници првих 45. минута гријеши Закарић у предаји лопте, а Тодоровић искоса са 18 метара погађа мрежу голмана Павловића за вођство од 0:1.

Са овим резултатом отишло се на полувријеме.

Током другог полувремена домаћин је запријетио два пута преко Мркаића, али његови шутеви су били непрецизни као и шут Первана у 60. минуту.

Мркаић и Цвијановић имали су прилике, али Пулетић је спасио свој гол као и у 81. минуту када је одбранио шут Татара.

До краја утакмице домаћин је нападао, али је голман Пулетић остао несавладив и он је један од најзаслужнијих за побједу над противником.

Наредну утакмицу Требињци ће одиграти 30. августа у Сарајеву против истоименог премијерлигаша.

Стадион "Млаква". Главни судија: Сабрија Топаловић (Зеница). Помоћне судије: Амир Кадић и Емир Захирагић (оба из Сарајева). Четврти судија: Мирза Казлагић (Цазина).

ФК "БОРАЦ": Павловић (од 57. минута Ћетковић), Ћорић, Војновић, Лукић, Андрић, Спремо (од 57. минута Бегић), Кулашин (од 46. минута Мркаић), Попара (од 57. минута Субић), Татар, Пишчевић, Закарић (од 63. минута Цвијановић).

ФК "ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић, Глоговац (од 46. минута Перван), Тодоровић (од 84. минута Вулић), Ђајић, М.Перишић, Цветковић, Цмиљановић, Карић, Шушњар (од 67. минута Матковић), Георгиев (од 67. минута Аћимовић).