У пријатељској утакмици која је одржана у требињском затвореном базену, репрезентација Црне Горе побиједила је након извођења петераца репрезентацију Србије резултатом 20:19, док је у регуларном дијелу било 16:16 (6:2, 3:4, 5:6, 2:4).

Након резултата 1:1 у трећем минуту, Црногорци су постигли 4 гола и дошли до предности од 5:1 на 1.30 минута до краја прве четвртине. Обје екипе су дале по још један гол тако да се у другу четвртину ушло са разултатом 6:2.

Екипа Црне Горе повела је резултатом 7:2, али до одласка на полувријеме изабраници Владимира Гојковића дали су два, а Дејана Савића четири поготка, тако да је првих 16 минута утакмице завршено резултатом 9:6.

Током треће четвртине, Србија је смањила на 10:9, али се у посљедњих осам минута ушло резултатом 14: 12. Србија је изједначила на 15:15 два минута прије краја утакмице, а пет секунди прије истека регуларног дијела изједначили су на 16:16.

Током извођења петераца, Црна Гора је дала 4, а Србија 3 поготка за коначних 20:19.

Након утакмице помоћни тренер Србије Влада Марковић истакао је да је било пуно грешака поготово у почетку утакмице.

"Током друге, треће и четврте четвртине, игра је била боља, али тешке су утакмице у припремном периоду. Ово је средина припрема за велико европско првенство у Сплиту тако да идемо даље, биће боље. У Требињу су услови феноменални, све је највишем могућем нивоу. Овде смо до 7. августа", рекао је Марковић.

Црна Гора: Лазовић, Мршић 2, Перковић 2, Аверка 3, Банићевић, Попадић 1, Видовић 2, Радовић 3, Укропина 3, Спаић, Матковић 1, Петковић 2, Тешановић, Мурошић 1, Вујовић 1, тренер Владимир Гојковић.

Србија: Ристичевић, Мандић 4, Велкић, Ранђеловић 1, Вучинић 2, Вицо, Рашовић 6, Лукић 1, Пљеванчић, Радуловић 1, Драшовић, Рашовић 1, Добожанов, Мартиновић 2, Стојановић, тренер Дејан Савић.