У Сокоцу су одржана два атлетска такмичења: Појединачно првенство Републике Српске за сениоре/ке и Појединачно првенство Републике Српске за старије пионире/ке.

Међу 18 клубова из Српске био је и Атлетски клуб "Требиње". Остварили су одличан успјех, освојивши укупно 16 медаља и то пет у сениорској и 11 у пионирској конкуренцији.

Сениори/ке

Марко Шуковић је одбранио титулу сениорског првака РС у вису, док је у троскоку заузео треће мјесто.

Сара Томић је постала двострука вицешампионка Српске за сениорке, у дисциплинама 1500м и троскок.

Катарина Филиповић је у доста јакој конкуренцији освојила бронзану медаљу у бацању копља.

Пионири/ке

Емилија Пикић постала је двострука шампионка РС у скоковима, даљ и троскок.

Мара Ножица, побједом је освојила златну медаљу на 1000м.

Ненад Крстовић је био други у даљу и трећи на 300м.

Срђан Шуковић је освојио двије медаље у скоковима, у вису је био други, у даљу трећи. Кристина Грујичић се домогла треће позиције у скоку у даљ.

Лазар Мариновић се окитио бронзом у трци на 1500м.

Мушка штафета 4X100м у саставу: Јаков Перишић- Глебов, Ненад Крстовић, Лазар Мариновић и Срђан Шуковић је била сребрна.

Женска штафета: Емилија Пикић, Кристина Грујичић Мара Ножица и Јелена Грубач је заузела трећу позицију.