Košarkaši Leotara poraženi su večeras od Borca na gostovanju u Banjaluci u okviru posljednjeg desetog kola Lige 6 šampionata BiH i tako ostali bez trećeg mjesta na tabeli.

Borac je slavio rezultatom 82:80, po četvrtinama je bilo 20:24, 16:15, 21:23, 25:18.

Leotar je vodio veći dio susreta, tokom cijele druge, treće i velikog dijela posljednje četvrtine, ali je u finišu došlo do preokreta i Banjalučani su ostvarili pirovu pobjedu. Trebinjcima je bio dovoljan i poraz na ovom meču za treće mjesto pod uslovom da u Sarajevu Sparsi izgube od Širokog. Ekipa Širokog je dominirala na ovom meču do posljednje dionice, a u trećoj četvrtini su imali i 17 poena prednosti. Sarajlije su ipak okrenule meč u svoju korist za 91:88, dok se istovremeno preokret desio i u Banjaluci.

Epilog svega, novi šampion BiH je Igokea, koja je titulu danas potvrdila pobjedom protiv Slobode, drugo mjesto je pripalo Širokom, treće Sparsima, a Leotar je četvrti, ispred Borca i Slobode.

Prošle sezone BiH su u ABA ligama predstavljala četiri kluba, pa bi Leotar trebao nastupiti u ABA 2 regionalnom takmičenju.