У 33. колу Премијер лиге БиХ "Леотар" и "Тузла сити" одиграли су у Полицама неријешено 0:0. Посљедњим колом завршено је овогодишње првенство у коме је Лео освојио 34 бода, са девет побједа и 7 неријешених резултата уз 17 пораза са гол разликом 25:46.

Иако су и једни и други играли без великог броја стандардних играча, током првих 45. минута било је неколико прилика пред голом гостију. Тако је домаћин имао шансу у 10. минуту, а у 22. минуту Крстовски је након центаршута упутио главом ударац, али преко гола. Тодоровић је у 45. минуту након што је голман гостију избоксовао лопту из свог шеснаестерца покушао да лобује Брајловића, али је лопта поново отишла преко гола.

Током других 45. минута Секуловић је у 50, а Спаић у 60. минуту шутирали крај гола, а Тодоровићев ударац у 68. минуту голман гостију је одбранио.

Гости су у 77. минуту преко Мујкића упутили први ударац према голу домаћина, али је лопта отишла преко гола. Гости су имали одличну прилику у 86. минуту када је Мехмедовић шутирао са неколико метара, али је Перишић одбранио његов ударац.

До краја утакмице више није било прилика тако да је меч завршен непопуларним резултатом 0:0.

Након утакмице тренер Леотара Миодраг Бодирога је рекао да је завршена прича која је трајала пет мјесеци, односно 14 кола.

"Треба сви заједно да будемо поносни шта смо урадили јер је примарни циљ остварен, а то је опстанак у Премијер лиги. Свима желим пуно здравља, среће и имам договор са људима до 1.јуна и са овом утакмицом моје обавезе су завршиле", казао је Бодирога.

Судија: Зоран Грбић (Приједор). Помоћне судије: Сретен Удовичић Сретен (Приједор) и Мирза Демир (Какањ). Четврти судија: Сабрија Топаловић (Зеница). Делегат: Лазар Мартиновић (Чапљина). Посматрач суђења: Сеад Куловић (Сарајево).

Жути картони: Ђурић, Секуловић, Арсић и Сантрач (Леотар) и Шехић (Тузла сити).

ФК "Леотар": Р. Перишић, Тодоровић, М. Перишић, Ђурић (од 50. минута Чичба), Секуловић (од 57. минута Спаић), Арсић, Медан (од 46. минута Миловић), Сантрач, Чубрило (од 74. минута Мићуновић), Паранос (од 46. минута Чолић), Крстовски.

ФК "Тузла сити": Брајловић, Мендеш, Гаврић, Шукиловић, Ћосић (од 58. минута Бајрић), Мешиновић, Мехмедовић (од 88. минута Дураковић), Рекић (од 78. минута Сејдиновић), Шехић, Мујкић, Имамовић (од 88. минута Хамидовић).