U 28. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio RK "Gradačac" iz istoimenog mjesta 35:32 (17:15). Ovo je posljednja utakmica u ovogodišnjem prvenstvu u kojem je Leotar osvojio peto mjesto sa 16 pobjeda, dvije neriješene i deset poraza sa gol razlikom 767:732 uz 34 boda.

Leotar je od početka vodio i u 19. minutu bilo je 14:7. Gosti do odlaska na odmor prave seriju od 3:8 tako da se na poluvrijeme otišlo sa 17:15.

Tokom drugih 30 minuta domaćin je gostima dozvolio da se približe samo na gol razlike 18:17 i 19:18. Gradačac više nije mogao tako da se na kraju utakmica završila sa rezultatom 35:32.

Kod Leotara najefikasniji su bili Smajilbegović i Parežanin sa 8 golova, dok su golmani Savović i Knežević imali po 11 odbrana, a kod Gradačca Sarajlić je dao 6 golova.

Sudijski par: Ajla Čatić i Naida Čatić (Sarajevo). Delegat: Senad Štitkovac (Ilidža). Isključenja: Leotar 1x2, a Gradačac 3x2.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Ninković, Milojević 4, Ivanović 2, Parežanin 8, Uljarević 4, Ratković 3, Tomić 6, Todorov, Babić, Mićević, Smajilbegović 8, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

RK "Gradačac": Stojanović 1, Mehić 5, Šarenac 2, Hrnjić 4, Šestan 5, Đulić, Šijaković 2, Pekić, Kavazović, Zrnić 1, Karanović 5, Begović, Sarajlić 6, Bristrić 1. Trener: Dado Doborac.