U 27. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u Tuzli od RK "Sloboda" 36:30 (18:15). Trebinjci bez obzira na posljedne kolo gdje dočekuju Gradačac ne mogu se pomjeriti ni nazad ni naprijed tako da će zauzeti peto mjesto.

Tokom prvih 20. minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu i nijedna nije imala veću prednost od jednog gola. Međutim, u 23. minutu golom Ratkovića izjednačen je rezultat na 13:13. Do kraja poluvremena domaćin je dao pet golova, a gosti jedan i sa rezultatom 18:15 otišlo se na pauzu.

Tokom drugog poluvremena rasla je prednost domaćina i u 45. minuta je bila i najveća plus devet - 29:20 i 30:21. Do kraja utakmice Trebinjci su smanjili razliku tako da je konačan rezultat 36:30.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Bečić sa 8 i Suhonjić sa 6 golova, a kod Trebinjaca Parežanin i Milojević su dali po 9 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Gradačac".

Isključenja: Sloboda 3x2, a Leotar 3x2. Sedmerci: Sloboda 6(4), a Leotar 6(3).

RK "Sloboda": R. Čajić, Suhonjić 6, Vuković 1, Ovčina 5, Đukić 3, Barjaktarović 5, Z. Čajić, Đurović 1, Nurkanović 2, Đorđević 1, Bubić, Karahodžić, Borozan, Mojsilov 1, Bečić 8, Jusić 3. Trener: Siniša Markota.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Parežanin 9, Milojević 9, Ninković 5, Ratković 4, Knežević, Todorov, Smajilbegović, Tomić 2, Ivanović, Babić, Uljarević 1. Trener: Darko Tavrić.