Sa plivačkog turnira u Mostaru "Drugi sveučilišni kup Sprintko 2022",  članovi Plivačkog vaterpolo kluba "Leotar" vraćaju se sa 12 medalja i to četiri zlatne, tri srebrne i pet bronzanih medalja.

U kategoriji djevojčica 2011, najbolja plivačica mitinga Marija Kurtović nagrađena je peharom za drugo mjesto.

Zlatne medalje osvojili su: Marija Kurtović u disciplinama 25 metara slobodno, 25 metar prsno i 25 metara delfin i Sanja Misita u disciplini 25 metara leđno.

Srebrne medalje osvojili su: Lena Radulović u disciplinama 25 metara slobodno i 25 metara leđno i Marija Kurtović u disciplini 25 metara leđno.

Bronzane medalje osvojili su: Luka Berak u disciplinama 25 metara slobodno, 25 metara leđno, 25 metara delfin, Nina Brković u disciplini 25 metara delfin, muška štafeta 5 x 50 metara slobodno u sastavu: Stefan Tasovac, Momčilo Radović, Luka Berak, Ivan Kurtović, Zarije Miladinović.

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 14 klubova iz Federacije BiH, Republike Srpske i Hrvatske sa ukupno 243 takmičara od čega je 151 u muškoj i 92 u ženskoj konkurenciji.

Organizator turnira bio je Klub vodenih sportova "Orka".