U 27. kolu Premijer BiH RK "Leotar" je u Gračanici izgubio od istoimene ekipe 37:26 (22:9). Ovim porazom Trtebinjci su pali na peto mjesto jer su ostali na 30 bodova, a Gračanica ih je prestigla jer sada ima 31 bod.

Domaćin se debelo revanširao Leotaru jer su u okviru 12. kola poraženi u Trebinju sa 24:21.

Igralo se gol za gol sve do 10. minuta i rezultata 5:5. Tada domaćin za sedam minuta daje sedam golova, a ne prima nijedan tako da je na semaforu u 17. minutu pisalo 12:5. Tek tada golom Ivanovića gosti smanjuju na 12:6.

Do odlaska na odmor domaćin pravi još jednu seriju od 10:3 tako da se na poluvrijeme otišlo sa 22:9.

Tokom drugog poluvremena nekoliko puta je domaćin imao i plus 15 golova razlike - 26:11, 31:16, 35:20, ali nakon 60 minuta na semaforu je pisalo 37:26.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Pandžić sa 8 i O. Mehmedović sa 7 golova, a kod Leotara Milojević sa 8 i Ivanović sa 6 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Konjuh" iz Živinica.

Sportska dvorana "Luke". Sudijski par: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (Visoko). Delegat: Damir Bobo (Banjaluka). Isključenja: "Gračanica 3x2, a Leotar 1x2. Sedmerci: Gračanica 4(4), a Leotar 4(3).

RK "Gračanica": Džanbegović, Šahdanović 2, Jeremić 4, O. Mehmedović 7, Džinović 1, Bižić, Mehmedčehajić 5, Trkulja 1, D. Mehmedović, Hadžihasanović, Dželilović 6, Grahovac, Musić 3, Lasica, Pandžić 8. Trener: Damir Doborac.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 3, Ninković, Milojević 8, Ivanović 6, Parežanin, Uljarević, Ratković 4, Tomić 2, Todorov, Babić 1, V. Kovač, Smajilbegović 2, Knežević. Trener: Darko Tavrić.