У 29. колу Премијер лиге ХШК "Посушје" је побиједио ФК "Леотар" резултатом 2:0 (2:0). Овом побједом Посушје има 29 бодова, а Требињци су остали на 27.

Утакмица је почела минутом ћутања за легенду фудбала Ивицу Осима.

Домаћин је повео у 14. минуту након што је Чубрило изгубио лопту, а она је дошла до Павковића који заобилази голмана гостију и постиже први гол за Посушје.

Играчи Посушја имали су шансу у 22. минуту преко Бешлића, али његов шут брани Пулетић. У 27. минуту Ћићба напушта игру јер се повриједио приликом првог гола домаћина и у игру улази Арсић.

Павковић је свој други гол дао у 38. минуту на асистенцију Пулетића. Резултаом 2:0 отишло се на полувријеме.

Током других 45 минута није било голова, а домаћин је заслужено побиједио.

ФК Леотар Већ у сриједу Требињци гостују у Бијељини код ФК "Радник". Стадион "Мокри Долац". Судија: Мирза Казлагић (Цазин). Помоћници: Џенан Милић (Сарајево) и Марко Зеленика (Мостар). Делегат: Ренато Бухић (Мостар): Посматрач суђења: Мидхат Арнаутовић (Тузла). Жути картони: Посушје: Бегић и Лауш, а Леотар: Сантрач, Пулетић и Тодоровић.

ХШК "Посушје": Хоркаш, Милановић (од 69.минута Бегић), Шута, Бешлић (од 77. минута Бегић), Ландека (од 81. минута Илинковић), Леко (од 81. минута Лека), Маглица, Сердарушић, Павковић (од 69. минута Вукоја), Лучић, Хорић.

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић (од 46. минута Крстовски), Чубрило, Паранос, Тодоровић, Дујаковић, Сантрач (од 46. минута Мићуновић), Медан (од 2. минута Говедарица), Перишић (од 46. минута Милић), Секуловић, Цхицхба (од 27. минута Арсић).