U 29. kolu Premijer lige HŠK "Posušje" je pobijedio FK "Leotar" rezultatom 2:0 (2:0). Ovom pobjedom Posušje ima 29 bodova, a Trebinjci su ostali na 27.

Utakmica je počela minutom ćutanja za legendu fudbala Ivicu Osima.

Domaćin je poveo u 14. minutu nakon što je Čubrilo izgubio loptu, a ona je došla do Pavkovića koji zaobilazi golmana gostiju i postiže prvi gol za Posušje.

Igrači Posušja imali su šansu u 22. minutu preko Bešlića, ali njegov šut brani Puletić. U 27. minutu Ćićba napušta igru jer se povrijedio prilikom prvog gola domaćina i u igru ulazi Arsić.

Pavković je svoj drugi gol dao u 38. minutu na asistenciju Puletića. Rezultaom 2:0 otišlo se na poluvrijeme.

Tokom drugih 45 minuta nije bilo golova, a domaćin je zasluženo pobijedio.

FK Leotar Već u srijedu Trebinjci gostuju u Bijeljini kod FK "Radnik". Stadion "Mokri Dolac". Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Pomoćnici: Dženan Milić (Sarajevo) i Marko Zelenika (Mostar). Delegat: Renato Buhić (Mostar): Posmatrač suđenja: Midhat Arnautović (Tuzla). Žuti kartoni: Posušje: Begić i Lauš, a Leotar: Santrač, Puletić i Todorović.

HŠK "Posušje": Horkaš, Milanović (od 69.minuta Begić), Šuta, Bešlić (od 77. minuta Begić), Landeka (od 81. minuta Ilinković), Leko (od 81. minuta Leka), Maglica, Serdarušić, Pavković (od 69. minuta Vukoja), Lučić, Horić.

FK "Leotar": Puletić, Milović (od 46. minuta Krstovski), Čubrilo, Paranos, Todorović, Dujaković, Santrač (od 46. minuta Mićunović), Medan (od 2. minuta Govedarica), Perišić (od 46. minuta Milić), Sekulović, Chichba (od 27. minuta Arsić).