U 26. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio RK "Maglaj" iz istoimenog mjesta 32:24 (19:12). Ovo je 14 pobjeda Trebinjaca i sada imaju 30 bodova.

Gosti su u prvih deset minuta bili bolji i tada je rezultat bio 4:5. U narednih deset minuta Leotar pravi seriju od 8:1 tako da je na semaforu u 17. minutu pisalo 12:6. Do odlaska na odmor domaćin postiže sedam, a gosti šest i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 19:12.

Domaćin u drugih 30 minuta održava prednost, a u 57. minutu bila je i najveća, plus devet - 32:23, ali gosti do kraja postižu još jedan gol za konačan rezultat od 32:24.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Smajilbegović sa 11 i Milojević sa 5 golova, dok su golmani Savović i Knežević imali 14 odbrana, a kod gostiju Barjaktarević je dao 6 golova.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je pohvalio svoje igrače jer su mnogi mislili da je ova utakmica unaprijed dobijena.

"To je trebalo dokazati na terenu. Čestitam mojim momcima na pobjedi, a do kraja ima još četiri utakmice", jasan je Tavrić.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Gračanici gdje ih dočekuje istoimena ekipa.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 400 gledalaca. Sudijski par: Branimir Bilić i Filip Dugandžić (oba Ljubuški). Delegat: Milenko Turudić. Isključenja: Leotar 3x2, a Maglaj 0.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 3, Ninković 1, Milojević 5, Ivanović, Parežanin 1, Uljarević 2, Ratković 4, Tomić 1, Todorov, Babić 2, V. Kovač 2, Smajilbegović 11, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

RK "Maglaj": Selimbegović, Basor 2, Suljaković 5, Kendić 2, Karabegović 2, Barjaktarević 6, Bosić, Krpić 4, Hasić 2, Stančić 1. Trener: Ke4nan Bašić.