У првој утакмици Лиге 6 у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је пиражен од екипе "Широког" из Широког Бријега резултатом 69:91 (18:21, 25:24, 13:23, 13:23).

Домаћин је тројком Б. Ђурасовића повео са 3:0, а у петом минуту било је 12:11 за Леотар. Након тога гости праве серију 0:8 и у осмом минуту на семафору је писало 12:18. До краја првих десет минута домаћин је дао шест, а гости три тако да је прва четвртина завршила са резултатом 18:21.

Током друге четвртине Требињци су били у заостатку 12 кошева 28:40 у 15. минуту, али домаћин бодрен публиком смањује и на полувријеме се одлази са 43:45.

У трећем периоду домаћин је имао и два пута по кош предности 48:47 и 50:49, али су гости поново преокренули резултат у своју корист. Кључни моменат на утакмици десио се у 28. минуту када је при резултату 53:59 суђен прекршај Б. Ђурасовићу и техничка клупи Леотара. Гледаоци су били револтирани судијским одлукама тако да је било и повика на њихове проблематичне одлуке.

До краја ове четвртине домаћин је дао три, а гости осам кошева тако да су у посљедњу четвртину ушли са 56:68.

Домаћин се у једном тренутку успио проближити гостима 65:73 у 35. минуту, али даље није могло. До краја утакмице Широки је направио серију 4:18 тако да је коначан резултат 69:91.

Најефикаснији у редовима домаћина био је Јефтић са 15 и Б. Ђурасовић са 12, а код гостију Божић 20 и Царутхерс са 19 кошева.

КК "Леотар": Шчекић, Б. Ђурасовић 12, Раичевић 1, Алексић 2, Лужаић 8, Милидраговић 2, Нинковић 8, Шакотић 7, Јефтић 15, Милановић, Н. Ђурасовић 8, Кртинић 6. Тренер: Марко Ичелић.

ХКК "Широки": Иванов 11, Кучан 9, Вучић 3, Билиновац 6, Чолак 2, Царутхерс 19, Галић, Човић 14, Чавар, Божић 20, Дамјановић 4, Вујановић 3. Тренер: Данијел Јусуп.