U prvoj utakmici Lige 6 u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je piražen od ekipe "Širokog" iz Širokog Brijega rezultatom 69:91 (18:21, 25:24, 13:23, 13:23).

Domaćin je trojkom B. Đurasovića poveo sa 3:0, a u petom minutu bilo je 12:11 za Leotar. Nakon toga gosti prave seriju 0:8 i u osmom minutu na semaforu je pisalo 12:18. Do kraja prvih deset minuta domaćin je dao šest, a gosti tri tako da je prva četvrtina završila sa rezultatom 18:21.

Tokom druge četvrtine Trebinjci su bili u zaostatku 12 koševa 28:40 u 15. minutu, ali domaćin bodren publikom smanjuje i na poluvrijeme se odlazi sa 43:45.

U trećem periodu domaćin je imao i dva puta po koš prednosti 48:47 i 50:49, ali su gosti ponovo preokrenuli rezultat u svoju korist. Ključni momenat na utakmici desio se u 28. minutu kada je pri rezultatu 53:59 suđen prekršaj B. Đurasoviću i tehnička klupi Leotara. Gledaoci su bili revoltirani sudijskim odlukama tako da je bilo i povika na njihove problematične odluke.

Do kraja ove četvrtine domaćin je dao tri, a gosti osam koševa tako da su u posljednju četvrtinu ušli sa 56:68.

Domaćin se u jednom trenutku uspio probližiti gostima 65:73 u 35. minutu, ali dalje nije moglo. Do kraja utakmice Široki je napravio seriju 4:18 tako da je konačan rezultat 69:91.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Jeftić sa 15 i B. Đurasović sa 12, a kod gostiju Božić 20 i Caruthers sa 19 koševa.

KK "Leotar": Ščekić, B. Đurasović 12, Raičević 1, Aleksić 2, Lužaić 8, Milidragović 2, Ninković 8, Šakotić 7, Jeftić 15, Milanović, N. Đurasović 8, Krtinić 6. Trener: Marko Ičelić.

HKK "Široki": Ivanov 11, Kučan 9, Vučić 3, Bilinovac 6, Čolak 2, Caruthers 19, Galić, Čović 14, Čavar, Božić 20, Damjanović 4, Vujanović 3. Trener: Danijel Jusup.