У 26, посљедњем колу Премијер лиге БиХ КК "Леотар" је у Бијељини побиједио домаћи КК "Радник" 87:98 (23:36, 24:14, 18:25, 22:23). Требињци су на најљепши могући начин завршили првенство са 16 побједа и 6 пораза.

Требињци су повели са 0:4 и вођство нису испуштали до краја утакмице. У петом минуту било је 9:21, а након првих десет минута семафор је показивао 23:36. Током друге четвртине домаћин је полако смањивао предност и 15 секунди до одласка на полувријеме Станковић је погодио два слободна бацања и смањио на кош разлике 47:48.

Међутим, у наредном нападу Лужаић је погодио оба слободна бацања и на полувријеме се отишло са 47:50.

Домаћин је током треће четвртине запријетио гостима и дошао до изједначења у 25. минуту 57:57, али даље није могао, јер се у посљедњих десет минута улази са резултатом 65:75.

Четврту четвртину Леотар је добио минималном предношћу 22:23 тако да је крајњи резултат утакмице био 87:98.

Код домаћина се истакао Срђан Јовановић који је имао трипл дабл од 18 кошева, 11 скокова и 10 асистенција, а код Леотара Раичевић са 22 коша и Лужаић са 15.

Лига 6 стартује 4. маја и КК "Леотар" дочекује КК "Широки". Остала два пара су КК "Спарс"-КК "Слобода" и КК "Игокеа"-КК "Борац". Државни првак биће првопласирани тим након десет одиграних кола.

КК "Радник": Станковић 12, Кокоруш 15, Спасојевић, Кецман 10, Јовановић 18, Влачић 10, Лазић 2, Маркез 8, Ћуровић 4, Мицић 8. Тренер: Игор Михајловић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 10, Раичевић 22, Лужаић 15, Јефтић 6, Н. Ђурасовић 9, Шчекић, Алексић 7, Милидраговић 6, Нинковић 11, Шакотић, Милановић 4, Кртинић 8. Тренер: Марко Ичелић.