U 26, posljednjem kolu Premijer lige BiH KK "Leotar" je u Bijeljini pobijedio domaći KK "Radnik" 87:98 (23:36, 24:14, 18:25, 22:23). Trebinjci su na najljepši mogući način završili prvenstvo sa 16 pobjeda i 6 poraza.

Trebinjci su poveli sa 0:4 i vođstvo nisu ispuštali do kraja utakmice. U petom minutu bilo je 9:21, a nakon prvih deset minuta semafor je pokazivao 23:36. Tokom druge četvrtine domaćin je polako smanjivao prednost i 15 sekundi do odlaska na poluvrijeme Stanković je pogodio dva slobodna bacanja i smanjio na koš razlike 47:48.

Međutim, u narednom napadu Lužaić je pogodio oba slobodna bacanja i na poluvrijeme se otišlo sa 47:50.

Domaćin je tokom treće četvrtine zaprijetio gostima i došao do izjednačenja u 25. minutu 57:57, ali dalje nije mogao, jer se u posljednjih deset minuta ulazi sa rezultatom 65:75.

Četvrtu četvrtinu Leotar je dobio minimalnom prednošću 22:23 tako da je krajnji rezultat utakmice bio 87:98.

Kod domaćina se istakao Srđan Jovanović koji je imao tripl dabl od 18 koševa, 11 skokova i 10 asistencija, a kod Leotara Raičević sa 22 koša i Lužaić sa 15.

Liga 6 startuje 4. maja i KK "Leotar" dočekuje KK "Široki". Ostala dva para su KK "Spars"-KK "Sloboda" i KK "Igokea"-KK "Borac". Državni prvak biće prvoplasirani tim nakon deset odigranih kola.

KK "Radnik": Stanković 12, Kokoruš 15, Spasojević, Kecman 10, Jovanović 18, Vlačić 10, Lazić 2, Markez 8, Ćurović 4, Micić 8. Trener: Igor Mihajlović.

KK "Leotar": B. Đurasović 10, Raičević 22, Lužaić 15, Jeftić 6, N. Đurasović 9, Ščekić, Aleksić 7, Milidragović 6, Ninković 11, Šakotić, Milanović 4, Krtinić 8. Trener: Marko Ičelić.