Ватерполо репрезентација Србије побиједила је Црну Гору резултатом 11:10 у пријатељској утакмици којом је отворен затворени олимпијски базен у Требињу.

Виђена је борбена игра, али је Србија у базену била доминантнија, па је и заслужено славила у овој веома занимљивој утакмици.

Трибине базена биле су испуњене до посљедњег мјеста, а публика је "делфине" и "ајкуле" у више наврата наградила громогласним аплаузом.

Мора се похвалити организација која је била на високом нивоу.

Затворени олимпијски базен од данас је званично отворен. Изграђен је захваљујући ХЕТ који је обезбиједио 13.000.000 КМ. Базеном ће газдовати Јавна установа "Базени".

ИЗВЈЕШТАЈ СА УТАКМИЦЕ

Србија је одлично почела и након прве четвртине повела је са 4:1. Током других осам минута Црна Гора је постигла пет голова, а Србија три и на полувријеме се отишло са резултатом 7:6.

Трећи период завршен је резултатом 2:2 и у посљедњу четвртину ушло се са резултатом 9:8.

Црногорци су изједначили на 9:9 и повели са 9:10 голом Ђурђића, али изабраници Дејана Савића преко Ранђеловића и Драшовића постижу голове за коначан резултат од 11:10.

Након утакмице тренер Србије Дејан Савић је честитао свима на предивном спортском објекту.

"Надам се да су гледаоци уживали у лијепој ватерполо представи иако је недостајало мало више вјештине и лијепих потеза са обје стране. Немојте замјерити јер се обје репрезентације припремају за завршницу европског дијела Свјетске лиге у Подгорици које почиње у четвртак. Организацијом ове утакмице показали сте да базен може да сноси одговорност неког великог такмичења и сигуран сам да ће се то у блиској будућности остварити", рекао је Савић.

Тренер Црне Горе Владимир Гојковић је казао да му је драго што је заједно са репрезентацијом увеличао овај велики спортски догађај.

Честитам на организацији. Имате два базена и велика је прилика да се сви водени спортови покрену на прави начин", поручио је Гојковић.

Легенда требињског ватерпола Љубиша Анђелић је рекао да је отворени базен чекан 12 година, затворени 50.

"Улазим у десету деценију и емоције раде у мени. Нисам плакао, али ми је тешко било. Ово је грандиозно за наш град и сви треба да се поносимо", објаснио је Анђелић.

Базен у Требињу. Судијски пар: Иван Раковић (Србија) и Веселин Мишковић (Црна Гора). Записничар: Слободан Славић.

"Србија": Добожанов, Гогов 1, Дедовић, Ранђеловић 3, Лазић 2, Вицо 1, Страхиња Рашовић 2, Драшовић 1, Јакшић, Радуловић, Стојановић, Виктор Рашовић 1, Митровић, Пљеванчић. Тренер: Дејан Савић.

"Црна Гора": Лазовић, Мршић 4, Баничевић, Обрадовић, Чучковић, Василије Радовић 1, Укропина, Ђурђић 1, Ћетковић 1, Спаић, Матковић 1, Петковић 1, Тешановић, Вучуровић, Данило Радовић. Тренер: Владимир Гојковић.