У 21. колу Првенства БиХ ЖКК "Леотар 03" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "РМУ Бановићи" из Бановића 81:79 (15:20, 20:19, 22:26, 24:14). Малене су на овај начин дошле до 12 побједе, а гошћама нанијеле пети пораз.

Треба одати признање свим играчицама Леотара 03 јер и кад су губиле десет кошева нису се предавале и показале су побједнички дух. Побијеђена је екипа из Бановића која се увијек налази у врху, а Леотар се налази на корак до плеј-офа.

Кошевима Пажин домаћа екипа је повела, али тројком Икановићеве гошће су преузеле вођство све до петог минута и резултата 7:7. Тада Снежана Достинић доводи своју екипу у вођство од 9:7, али гошће убрзо изједначавају и полако повећавају предност тако да је овај период завршио са 15:20.

Током друге четвртине виђена је изједначена борба и било је неколико изједначења 21:21 и 27:27, и иако је Леотар добио овај период са 20:19 на полувријеме се одлази са 35:39. Након изједначења у 21. минуту на 39:39 гошће се "одљепљују" на десет кошева 44:54 у 25. минуту, али се у посљедњих десет минута ушло са резултатом 57:65.

Екипа Милорада Надаждина полако је смањивала вођство тако да је у 34. минуту изједначила на 69:69, а кошевима Савићеве и повела 71:69. Ипак, екипа Бановића поново долази у предност од 71:75, а у посљедњи минут ушло се са 76:77.

Бегенишићева тридесет скунди до краја из слободних бацања изједначује и доводи у предност своју екипу од 78:77, а Достинић 19 секунди прије краја из слободног бацања доводи своју екипу до 79:77. Драгичевићева 11 секунди до краја доводи до изједначења 79:79, али секунд до краја Снежана Достинић шутира и погађа за 81:79.

Код побједника најефикаснија је била Бегенишић са 23 коша, а Милаковић је имала дабл-дабл учинак од 16 кошева и 11 скокова, а Гудељ и Достинић су дале по 12 кошева, док су код гошћи Лачић и Драгичевић дале по 17 кошева.

У наредном колу Малене гостују КК "Феникс" у Бањалуци.

ЖКК "Леотар 03": Гутић, Гудељ 12, Пажин 8, Достинић 12, Милаковић 16, Шапурић, Гачић, Мрдић, И. Даковић, Бегенишић 23, Радовановић, Савић 10. Тренер: Милорад Надаждин.

КК "РМУ Бановићи": Икановић 9, Лачић 17, Месић 5, Ибрић 8, Драгичевић 17, Нуркић 6, Мујкић, Поповић 11, Салетовић, Хасанбеговић 6, Куртић, Јамаковић. Тренер: Славиша Ожеговић.