U 21. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "RMU Banovići" iz Banovića 81:79 (15:20, 20:19, 22:26, 24:14). Malene su na ovaj način došle do 12 pobjede, a gošćama nanijele peti poraz.

Treba odati priznanje svim igračicama Leotara 03 jer i kad su gubile deset koševa nisu se predavale i pokazale su pobjednički duh. Pobijeđena je ekipa iz Banovića koja se uvijek nalazi u vrhu, a Leotar se nalazi na korak do plej-ofa.

Koševima Pažin domaća ekipa je povela, ali trojkom Ikanovićeve gošće su preuzele vođstvo sve do petog minuta i rezultata 7:7. Tada Snežana Dostinić dovodi svoju ekipu u vođstvo od 9:7, ali gošće ubrzo izjednačavaju i polako povećavaju prednost tako da je ovaj period završio sa 15:20.

Tokom druge četvrtine viđena je izjednačena borba i bilo je nekoliko izjednačenja 21:21 i 27:27, i iako je Leotar dobio ovaj period sa 20:19 na poluvrijeme se odlazi sa 35:39. Nakon izjednačenja u 21. minutu na 39:39 gošće se "odljepljuju" na deset koševa 44:54 u 25. minutu, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 57:65.

Ekipa Milorada Nadaždina polako je smanjivala vođstvo tako da je u 34. minutu izjednačila na 69:69, a koševima Savićeve i povela 71:69. Ipak, ekipa Banovića ponovo dolazi u prednost od 71:75, a u posljednji minut ušlo se sa 76:77.

Begenišićeva trideset skundi do kraja iz slobodnih bacanja izjednačuje i dovodi u prednost svoju ekipu od 78:77, a Dostinić 19 sekundi prije kraja iz slobodnog bacanja dovodi svoju ekipu do 79:77. Dragičevićeva 11 sekundi do kraja dovodi do izjednačenja 79:79, ali sekund do kraja Snežana Dostinić šutira i pogađa za 81:79.

Kod pobjednika najefikasnija je bila Begenišić sa 23 koša, a Milaković je imala dabl-dabl učinak od 16 koševa i 11 skokova, a Gudelj i Dostinić su dale po 12 koševa, dok su kod gošći Lačić i Dragičević dale po 17 koševa.

U narednom kolu Malene gostuju KK "Feniks" u Banjaluci.

ŽKK "Leotar 03": Gutić, Gudelj 12, Pažin 8, Dostinić 12, Milaković 16, Šapurić, Gačić, Mrdić, I. Daković, Begenišić 23, Radovanović, Savić 10. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "RMU Banovići": Ikanović 9, Lačić 17, Mesić 5, Ibrić 8, Dragičević 17, Nurkić 6, Mujkić, Popović 11, Saletović, Hasanbegović 6, Kurtić, Jamaković. Trener: Slaviša Ožegović.